kapat ikonu

Girne'de yaşamak için 5 harika neden!

KKTC'nin incisi Girne, sahip olduğu manzaralar, harika yat limanları, içinizi açacak ortamları ile yaşamak için aradığınız yer olabilir.

  • Emlak
  • 09 Aralık 2019 15:41
  • Son Güncelleme: 09 Aralık 2019 15:52

Kıbrıs, Akdeniz bölgesinin en güzel sahillerine sahip, en büyük üçüncü adasıdır. Kuzey Kıbrıs’ta birbirinden güzel, kendine özgün şehirler mevcuttur. Bu şehirlerden bir tanesi de Kıbrıs’ın incisi unvanını kazanmış Girne şehridir. İnanılmaz yat limanları, eğlenilecek birçok sayıda gasinoları, doğasının güzelliği ve tarihi yerleri ile çok sayıda misafiri ağırlamaktadır.

Sizlere Girne’de yaşamanız için yeterli olabilecek 5 nedenden bahsedeceğiz.

1- MUHTEŞEM MANZARALAR VE İKLİM

Kıbrıs’ın incisi olan Girne, yerleşmek için en ideal ve ünlü bir yerdir. Neden mi? Sahip olduğu manzaralar, harika yat limanları, içinizi açacak ortamları ile bu sorunun cevabını gönül rahatlığıyla verebiliriz.

Kuzey Kıbrıs’ta Akdeniz iklimi yaşanır. Yaz ayları uzun ve kurak geçerken kış ayları kısa ve ılık geçer. İkliminden de anlaşıldığı gibi Kıbrıs sıcak sevenler için oldukça ideal bir yerdir. Aynı zamanda tatil yapmak için çok sayıda insan yaz kış fark etmeksizin Kıbrıs’a gelmektedir. Tabii ki tatil amaçlı ve yerleşmek niyetiyle gelen birçok insanın ilk duraklarından birisi de Kıbrıs’ın incisi Girne’dir. Keşfedilmemiş sahilleri, muhteşem yeşillikli manzaraları sayesinde bu şehir kendisine hayran bırakmaktadır.

2- EĞLENCELİ BİR HAYAT

Girne, yat limanında sıralanmış renkli dükkanları, kafeleri ve barlarla çevrili olması ile dikkat çekmeyi başarmaktadır. Girne şehri, hem yaz aylarında hem de kış aylarında hareketliliğini korumaktadır.

Sahillerinde yapılan partiler, her yıl hazırlanan sanat festivalleriyle beraber alışveri

Tatil amaçlı gelen kişiler için büyük ve lüks oteller bulunmaktadır. Eğlence ve kumarhane mekanları ile dinamik bir yapıdadır. Eğer sakin bir yaşam yerine, hareketli, eğlenceye doymaksızın devam eden bir yaşam sürmek istiyorsanız Girne yerleşmek için en doğru yer olacaktır.

Sosyal hayatının bu kadar aktif olmasıyla beraber Kıbrıs satılık ev ilanlarına olan rağbet de artmıştır.

3- GÜVENİLİR OLMASI

Bir yere yerleşmeden önce araştırmanız gereken konulardan bir tanesi de bulunacağınız konumun güvenliğidir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde suçluluk oranı düşüktür. Girne şehrini tercih etmek için yeterli sebeplerden birisi de güvenli bir ortama sahip olmasıdır. Kim güvenli bir şehirde yaşamını sürmek istemez ki? Bir de çocuk sahibiyseniz, yaşayacağınız yerin güvenli olup olmadığı, suçluluk oranı sizin için çok daha önemli bir hale gelir.

4 -YEMEK KÜLTÜRÜ

Dünya üzerinde çok fazla sevilen ve en çok tercih edilen yemeklere sahiptir. Türk kültürüyle benzer noktaları bulunmaktadır. Kahvaltı sofralarının zenginliği, ara yemeklerde lezzetli humuslar ve kebapları ile hemen hemen aynı damak zevki mevcuttur.

5- LÜKS KONUTLAR

Girne şehrinde birbirinden lüks, kaliteli ürünler kullanılarak yeni inşa edilmiş birçok yapı bulunmaktadır. Kıbrıs satılık ev ilanlarında da görebileceğiniz gibi Girne’de ki evlerde harika manzaralara sahiptirler. Yeşillikler ve deniz manzara eşliğinde evinizde unutulmayacak anılar biriktirebilmeniz mümkün.

Çoğu ev yeni yapıda olduğundan dolayı içerisinde bulunan otoparklar, çocuk parkları ve havuzları ve diğer birçok imkanları ile sahiplerine kaliteli bir yaşam vadediyor.

Kıbrıs satılık ev konusunda oldukça gelişmiş bir bölgedir. Bununla beraber Girne şehrinin zengin ev imkanlarıyla, mal sahibi olmakta bir o kadar kolaydır.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol