kapat ikonu

Girişimcilere 100 bin TL yatırım imkânı

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, girişimcilere 100 bin TL’ye kadar yatırım imkânı sunulacağını duyurdu.

  • Teknoloji
  • 10 Aralık 2018 23:09
  • Son Güncelleme: 10 Aralık 2018 23:10
Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, T3 Girişim Merkezi (T3GM) 2019 yılı girişim çağrısına çıktıklarını ifade ederek, bu sene kapsamı genişletilen program ile seçilen teknoloji girişimlerine danışmanlık, ücretsiz ofis, teknik uzmanlık destekleri ile birlikte ilk aşamada 100 bin TL’ye kadar yatırım imkânı sunulacağını açıkladı.
 
Girişim destek programına başvuruların, 21 Aralık'a kadar devam edeceği bilgisini paylaşan Bayraktar, Vakıf bünyesinde yapılan çalışmalar, hayata geçirilen projeler hakkında bilgi vererek, Türkiye girişim ekosistemi hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 
2019 YILI BAŞVURULARI AÇILDI
 
TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin ana düzenleyicisi olan T3 Vakfı’nın teknoloji girişimlerini desteklemeye devam ettiğini hatırlatan Bayraktar, T3 Girişim Merkezi'nde ilk kez geçen yıl başlatılan programın 2019 yılı başvurularının açıldığını anlattı.
 
100 BİN TL’YE KADAR YATIRIM İMKÂNI
 
Bayraktar, T3GM’nin 2019 yılı girişim çağrısına çıktığını anımsatarak, bu yıl kapsamı genişletilen program ile seçilen teknoloji girişimlerine danışmanlık, ücretsiz ofis, teknik uzmanlık destekleri ile birlikte ilk aşamada 100 bin TL’ye kadar yatırım imkânı sunulacağını, girişim destek programına başvuruların da 21 Aralık'a kadar devam edeceğini bildirdi.
 
GÜVENLİK İÇİN HİZMET EDEN ÜRÜNLER SAHADA BAŞARILI SONUÇLAR ALIYOR
 
Baykar gibi girişimlerin sayısının artmasını hedeflediklerini vurgulayan Bayraktar, Baykar’ın ilk kurulduğunda sadece 7 kişilik bir ekip olduğunu, bugün bu sayının mühendis ve teknisyenleriyle 500 kişiye ulaştığını aktararak, İHA ve SİHA teknolojisinde artık bağımsız olarak güvenlik için hizmet eden ürünlerin sahada kullanımda ve çok başarılı sonuçlar aldığına dikkati çekti.
 
400 KİŞİYE 500 TL BURS VERİLECEK
 
Bayraktar, Vakfı ilk kurduklarında belli hedeflerle yola çıktıklarını dile getirerek, Türkiye'nin 2023 vizyonu çerçevesinde destek vermek için çalıştıklarını, ilk çağrıya ‘’1001 Teknoloji Takımı’’ kurma hedefiyle çıktıklarını söyledi. İlk yıl 100 öğrenciye aylık 500 TL burs verdiklerini, yeni dönemde bu sayıyı 400 kişiye çıkarma hedefinde olduklarını belirten Bayraktar, bursiyerlerin gönüllü eğitmen olarak Vakfın faaliyetlerinde de yer aldıklarının altını çizdi.
 
Vakfın maddi kaynaklarının tamamen kurucularının bağışlarından karşılandığına işaret eden Bayraktar, çalışmalar arasında bulunan ‘’Geleceğin Teknoloji Yıldızları’’ çağrısı kapsamında kurulan DENEYAP Teknoloji Atölyeleri'nde 2017’de 40 bin başvurudan çeşitli aşamalarla 430 öğrencinin seçildiğine değinerek, bu öğrencilerin çeşitli teknoloji alanlarında eğitimlerini Vakıf bünyesinde devam ettirdiğini kaydetti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol