kapat ikonu

Geziye çıkacaksanız bu haber tam size göre! İşte dünyanın en güzel ülkeleri

Herkes hayatında bir kez olsun tüm dünyayı gezmek ister. Peki dünyanın en güzel ülkeleri hangileridir, bu ülkelerde yaşam koşulları nasıldır? Tüm detaylar haberimizde…

  • Gündem
  • 09 Ekim 2019 15:46
  • Son Güncelleme: 09 Ekim 2019 15:54

Seyahati çok sevenlerin gezmeleri için birbirinden güzel ülkeler bulunuyor. Her ne kadar her ülkenin kendine has doğal güzellikleri olsa da gezip görmeye değer en güzel ülke geziseverler tarafından merak ediliyor. Peki dünyanın en güzel ve gezilebilir olarak kabul edilen ülkeleri hangileri? Dünyaca ünlü kuruluşların seçtiği o ülkeler haberimizde…

Hırvatistan

Adriyatik’in incisi adıyla da anılan Hırvatistan’ın en bilinen şehri başkenti Zagreb’tir. Bunun yanı sıra en ünlü şehirleri arasında günümüze kadar en iyi korunmuş orta çağ kenti olarak kabul edilen Dubrovnik de vardır. Balkanların eşsiz ülkesi Hırvatistan, kireçtaşı mağaraları, eşsiz suları, dalgalı yüzeyi ve beyaz çakıl taşlı plajları ile dünyanın en beğenilen ülkelerinden biridir. Her sene binlerce turist ağırlayan ülke, 1000’den fazla adaya sahiptir. Adriyatik Denizi’nin parlayan yıldızı Hırvatistan’da her yıl belli dönemlerde festivaller düzenliyor.

Endonezya

Turistlik olarak gidilecek bir diğer ülke de dünyanın en göz alıcı 10 ülkesinden biri olan Endonezya’dır. Kendine has doğal özellikleri ile geziseverlerin tüm dikkatlerini üzerine çeken ülke, farklı güzellilere sahiptir. Dünyaca ünlü yağmur ormanları, iç volkanlar, Raja Ampat adalarındaki gizli lagünler ve beyaz ve kumlu plajlar bu ülkede bulunuyor. Endonezya’nın en bilinen güzelliklerinin başında Bali Adası geliyor. Öte yandan ülkede; Sumatra Adası, Kutsal Maymun Ormanı Koruma Alanı ve Bornea Adası da vardır. Bu adalarda yaşamını devam ettiren canlılar, dünya üzerinde en büyük ikinci biyoçeşitliliğe sahiptir. Endonezya ölmeden önce keşfedilecek ülkelerin baş listesinde yer alıyor.

İtalya

Dünyanın en köklü uygarlıklarının yaşam sürdüğü İtalya, kültür, sanat ve tarihin ortak noktasıdır. Ülke yılın hemen hemen her döneminde milyonlarca turist ağırlıyor. Kendine has kültürel özellikleri, coğrafi yapısı ve yaşam şartları ile Roma başta olmak üzere tüm şehirleri gezip görülmesi gereken yerler arasında gösteriliyor. Davinci’nin hayatını yakından görebileceğimiz Floransa, kızıl şehir olarak bilinen Bologna, zengin mimarisi ve yaşam stilleriyle Milano, spor başkenti San Pellegrino, liman kenti Cenova ve dillere destan güzelliği ile aşk şehri Venedik kesinlikle gezilecek yerler arasındadır.

Arjantin

Güney Amerika’nın en beğenilen ülkelerinden olan Arjantin, yaban hayatı, lezzetli yemekleri ve eşsiz manzaraları ile canlı kültür yaşamı ile turistlerin uğrak yeridir. Canlı ve eğlenceli gece hayatı ile tangonun anavatanı olarak bilinen Buenos Aires, enfes tatları ile en ilgili çeken şehirler arasındadır. Mal der Plata, ülkenin en büyük sahil şehridir. Sağlık hizmetlerinin ücretsiz olduğu ülkede, turistlere sarıhumma gibi yerel hastalıklara karşı aşı vuruluyor. Dünyanın en fazla kazandıran meslekleri hangileridir?Dünyanın en fazla kazandıran meslekleri hangileridir?

Fas

En fazla turist çeken Afrika ülkesi olan Fas, tüm dünyanın göz bebeği konumundadır. Sahip olduğu tarihsel anıtları ve dar sokakları ile turistlerin ilgisini çeken ülkenin en bilinen şehirleri başkent Rabat ve filmlere konu olan Kazablanka’dır. Seyyar mutfağı, yeme içme mekanları ve geleneksel kıyafetli dansçılarının olduğu Jemaa El Fnaa’ya (Sonsuzluk Meydanı) gidilmesi şiddetle tavsiye ediliyor. Avrupa ülkelerinde de yakın olması nedeni ile ekonomik ve sosyal imkanları bakımından diğer Afrika ülkelerinden daha gelişmiştir.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol