kapat ikonu

GetContact Tüm Verileri Topluyor

Son dönemlerin popüler uygulaması olan GetContact sistem sayesinde milyonlarca kişinin verilerini toplayarak erişim hakkına sahip oldu.

Son dönemlerin popüler uygulaması olan GetContact sistem sayesinde milyonlarca kişinin verilerini toplayarak erişim hakkına sahip oldu.
 
Son günlerde Facebook milyonlarca kişinin verilerini başka kişi ve kurumlarla izinsiz bir şekilde paylaşma skandalının ortaya çıkmasının ardından gündemde uzun süre tartışmalara neden oldu açıklanmıştı Bu durumun etkileri sürerken yeni bir tartışma konusu gündeme geldi.
 
Son zamanlarda sosyal medyada pek çok kişinin konuştuğu GetContact isimli uygulamanın milyonlarca kişi tarafından indirildiği öğrenildi. Bunun üzerine uygulamada kişiler kendilerini hangi isimle başkalarının kaydettiğini görebiliyorlar. Ancak aynı zamanda kişisel bilgilerini de girdikleri için bir açık kapı bırakıyorlar.
 
Yapılan değerlendirmelerin ardından uygulama tarafından kişinin her türlü kişisel bilgisinin de sistem tarafından kullanıma açık hale getirildiği öğrenildi. İndirildiği sırada pek çok kişinin kendilerine sunulan metinleri okumamış olmasından dolayı bu konuda gerekli hakkı karşı tarafa vermiş oluyorlar. Bu sayede çeşitli kişisel verilerinin sandıkları kadar güvende olmadığı ortaya çıkmış oldu. Uygulama hala indirilmeye devam ediyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol