kapat ikonu

Gençlerin maaşının yarısını devlet ödeyecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, işsizlik ile mücadele kapsamında yeni işe başlayan gençlerin maaşlarının yarısının devlet tarafından ödeneceğini söyledi. Bu çalışma kapsamında devlet yaklaşık 1 milyon genç için aylık 900 lira ödeme

  • Gündem
  • 03 Şubat 2017 12:18
  • Son Güncelleme: 03 Şubat 2017 12:24
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu TÜİK tarafından açıklanan işsizlik rakamlarındaki artışa değinerek bu alanda yapılan çalışmaalrdan bahsetti. İşsizlik ile mücadele kapsamında 1 milyon genç için aylık 900 lira ödeme yapılacağını ifade etti.
 
İŞKUR ile ortak yürütülen çalışma kapsamında yeni işe başlayan gençlerin maaşlarında aylık 900 lira devlet tarafından ödenecek. Bu şekilde atılacak olan adımla birlikte işsizlik oranlarının düşürülmesi planlanıyor.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 1 milyon gece 900 milyon lira ödeme yapılacağını ve yapılacak olan çalışmalarla işsizliğin önüne geçilmesi için çaba sarfedileceğini söyledi.
 
TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından açıklanan son işsizlik rakamlarına göre, Türkiye'deki işsizlik oranı yükselmeye devam ederek yüzde 11,8 seviyesinde gerçekleşti. Devlet eliyle işsizlikte mücadelede çalışmalar yapıldığını belirten Müezzinoğlu işsizlik oranlarını düşürmeye çalışacaklarını ifade etti.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı bu alanda yapılan çalışmalar ile ilgil iyaptığı açıklamada, 1 milyon gence mühdeli haber verdi.
 
Gençlerin maaşlarının yarısı bizden
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı konuşmasında işsizlik rakamlarına değinerek bu rakamın %11,8 olduğunu ve milyonlarca gencin işsiz olduğunu dile getirdi.
 
Yaptıkları çalışma ile 1, 1,5 milyon arası gence istihdam alanı teşvik edeceklerini ve İŞKUR'un da yeni çalışmalar yaptığını duyuran Mehmet Müezzinoğlu gençlerin iş bulabilmesi için iş yeri sahiplerinin gençlere verecekleri maaşın yarısının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından karşılanacağını duyurdu.
 
Maaşlarının yarısının devlet tarafından karşılaması ile işsizlik oranlarının ciddi şekilde düşüş göstermesi beklenmekte olup bir yıl süre ile iş yerlerinin adaya maaşlarının yarısını vermesi ve sigorta primini de yatırmaması (devlet tarafından yatırılması) beklenmektedir. Buna göre her iş yeri bu çalışma ile +1 personel daha alabilecek.
Star Gündem
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol