kapat ikonu

Gençler için 'Avantajlı Genç Emeklilik' paketi

Bireysel emeklilik sistemi içinde bulunan özel geliştirmiş paketlerden biri de 18-25 yaş arasındaki gençler için hazırlanmış Avantajlı Genç Emeklilik Planı. Aylık 79 TL’den başlayan ödemelerle sizler de geleceğinizi garanti altına almak için ilk adımı

Avantajlı Genç Emeklilik paketinden sosyal güvencesi olsun olmasın 18-25 yaş aralığındaki tüm gençler faydalanabilirler. Üstelik yatırılan her ay ödemenin sonunda yüzde 25 oranında devlet desteği veriliyor. Bir örnekle açıklamak gerekirse aylık olarak 100 TL ödem yapan bir genç bireysel emeklilik sisteminin sağladığı avantajlar kapsamında yüzde 25 oranında yani 25 TL devlet desteğiyle her ay 125 TL biriktirmiş olacak. Kendi isteğiyle belirlediği emeklilik yaşında da birikimini alabilecek.
 
Üstelik katkı paylarının toplu yatırılması ya da parça parça yatırılıyor olması da bu noktada fark etmiyor. İsterseniz bir anda toplu ödemeler yapın isterseniz ayda 79 TL’den başlayan düşük ödeme oranlarından taksit taksit ödeme yapın. Her tutarın yüzde 25’i sizin karınız olacak.
 
Anadolu Hayat Sigortalılık kapsamında kayıt olunabilen Avantajlı Genç Emeklilik Planı’nda Yatırım Danışmanlığı hizmetlerinden faydalanarak yatırımlarına yön verebilirsiniz.Ayrıca yeni mezun olmuş bir genç iseniz Kariyer Koçluğu hizmetlerinden yararlanarak öz geçmiş hazırlama teknikleri , iş görüşmesi taktikleri gibi bilgileri bu kapsamda öğrenebilir ve geleceğinize yön verebilirsiniz.
 
Henüz yüksek öğrenime başlamamış bir 18-25 yaş arasında bir genç iseniz üniversite tercihi alanında rehberlik hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol