kapat ikonu

Genç girişimcilerin yolunu açmayı görev biliyoruz

Kasapoğlu, Bakanlığının genç girişimcilere katkı vermeyi, bu tarz bir eğilim içerisine girecek olanların yolunu açmayı, onlara destek olmayı zihinsel ve finansal katkı anlamında görev bildiklerini kaydetti.

  • Gündem
  • 18 Şubat 2019 16:14
  • Son Güncelleme: 18 Şubat 2019 16:43
Konu ile ilgili gazetecilere önemli açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlığının girişimcilere, özellikle genç girişimcilere katkı vermeyi, onların yolunu açmayı, onlara destek olmayı zihinsel ve finansal katkı anlamında görev bildiklerini belirterek, tüm insanların ortak bir kader çizgisi üzerinde yürüdüğünü söyledi.
 
Teknoloji, inovasyon ve ekonomi, ülkeler arasındaki sınırları ortadan kaldırdı
 
Dünyanın bir ucunda karşı karşıya kalınan her türlü olumsuzluğun, öbür ucunda konuşulduğunu, etkilerinin herkes tarafından yaşanır hâle geldiğini ifade eden Kasapoğlu, teknoloji, inovasyon ve bunların dinamizmine bağımlı olarak yol alan ekonominin, ülkeler arasındaki ilişkilerde ve ticarette görünen ve görünmeyen sınırları ortadan kaldırdığını dile getirerek, küreselleşmenin mekândan ve coğrafyadan bağımsız bir biçimde iş birliklerinin, ilişkilerin geliştirilmesini zorunlu kıldığını bildirdi.
 
Bir bütün olunabilmesi hâlinde anlam ifade edecek duruma gelinebilir
 
Kasapoğlu, bu bakış açısının, 'zeitgeist' diye tabir edilen zamanın ruhu olduğunu anlatarak, bir zincirin halkaları gibi tüm insanlığın birbirine eklemlenmiş ve sadece bir bütün olunabilmesi hâlinde anlam ifade edecek duruma gelinebileceğini savundu. Teknoloji, devamlı değişme kaydeden ihtiyaçlar ve küreselleşmenin, bu zinciri olmazsa olmaz yapan unsurları oluşturması açısından, son derece hassasiyetle ve dikkatle ele alınması gereken konular olduğuna işaret eden Kasapoğlu, bugünün dünyasını, teknoloji, dijital dönüşüm, ekonomi ile ticarette yeni fikirler ve girişimciliğin şekillendirdiğini açıklayarak, genç girişimcilere verdikleri önemden de bahsetti.
 
Bakanlık, desteklere devam edecek
 
Kasapoğlu, hükûmet olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde son 17 sene içerisinde gençliğe ve gelişimine çok önem veren faaliyetlere imza attıklarını iddia ederek, girişimcilerin projeleri için devletin tüm imkânlarını seferber ettiklerini aktardı. Bakanlık olarak girişimcilere, özellikle genç girişimcilere katkı vermeyi, onların yolunu açmayı, onlara destek olayı zihinsel ve finansal katkı anlamında görev bildiklerini yineleyen Kasapoğlu, onların projelerini bakanlık olarak ciddi oranda, özellikle son senelerde desteklediklerini vurgulayarak, bu desteğe devam edeceklerinin altını çizdi.
 
1,5 milyonu aşkın vatandaş eğitimlere katıldı
 
Kasapoğlu, tüm Türkiye’de ’’Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’’ düzenlediklerini hatırlatarak, eğitimlerin tamamının ücretsiz ve dileyen herkesin katılımına açık olarak gerçekleştirildiğini duyurdu. Bu doğrultuda bugüne dek 1,5 milyonu aşkın vatandaşın söz konusu eğitimlere katıldığını anımsatan Kasapoğlu, bu eğitimlere talebin gün geçtikçe arttığını ileri sürerek, ‘’Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’’ sonucunda birçok genç girişimcinin iş yeri açmalarına ve bu biçimde Türkiye’nin ekonomisine, istihdamına değer katmalarına destek olduklarına dikkati çekti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol