kapat ikonu

Genç girişimcilere kredi müjdesi

Harika bir fikriniz varsa ve bunu hayata geçirmek istiyorsanız ya da yeni bir iş kurmayı düşünüyor ama sermaye için nakit para ihtiyacınızı nasıl karşılayacağınızı bilmiyorsanız, Halkbank’ın yeni geliştirdiği ‘Halkbank Girişimci Kredileri’

  • Kredi
  • 23 Ocak 2016 14:21

Bu kampanyalardan kimler yararlanabilir? Hangi gruptaki girişimci ne kadar kredi alabilir? Ödeme kolaylıkları nelerdir? Bu ve bunlara benzer tüm soruların cevaplarını genç girişimci adaylar için derledik...

Kimler yararlanabilir?

Üniversiteden yeni mezun olmuş ve kendi işini kurmak isteyen genç girişimci adayları, ustalık ünvanı bulunan ve kendi iş yerini kurmak isteyen usta sıfatındaki girişimci adayları, üniversiteden mezun olduktan sonra kendi işini yapmış ve deneyim kazanmış girişimci adayları ve deneyimsiz girişimci adayları bu kampanya kapsamında düşük faizli kredi imkânlarından yararlanabilir.

Ayrıca KOSGEB, TÜBİTAKİ TTGV gibi kurumlardan hibe desteği almaya hak kazanmış kişiler de Halkbank’ın girişimciler için tasarladığı bu özel kredi paketinden yararlanmak için başvuruda bulunabilir.

Yeni bir fikrim var diyenler…

Daha önceden denenmemişi buldum, düşünülmemişi düşündüm diyen genç girişimci adaylarda fikirleriyle beraber mucit genç girişimciler kapsamında bu kampanyanın kredi olanaklarından yararlanabilirler.

Üniversite mezunu, deneyimi olmayan, mezun olduktan sonra kendi işini kurmak isteyen genç girişimcilere 50 bin liraya kadar destek veriliyor. Mesleki kuruluşlardan eğitim sertifikası sahibi olan, deneyimi bulan usta girişimcilere de düşük faiz oranları ve ödeme kolaylığıyla 30 bin liraya kadar kredi sağlanabiliyor. Kredilerde 48 aya süren vade söz konusu. Ayrıca ödemeler aylık ve eşit miktarda olarak yapılıyor.

Halkbank bu kampanya kapsamında girişimcinin tecrübe ve eğitimine göre, Genç Girişimci Kredisi, Cesur Girişimci Kredisi, Usta Girişimci Kredisi ve Mucit Girişimci Kredisi olmak üzere toplamda dört adet özel kampanya paketi sunuyor.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol