kapat ikonu

Genç çiftçilere hibe desteği için son başvuru: 13 Mayıs

Genç çiftçilere yönelik olarak geliştirilen tarımı ve hayvancılığa kaynak oluşturma programlarındaki hibe desteklerinden yararlanmak için başvuruda bulunan çiftçilerin sayısı çok kısa sürede 370 bine ulaştı. 13 Nisan tarihinde başlayan başvurular 13 Mayıs

  • Sektörel
  • 02 Mayıs 2016 16:24
  • Son Güncelleme: 04 Mayıs 2016 17:22
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tarımsal ve hayvansal faaliyetleri desteklemek için geliştirilen genç çiftçilere hibe desteği için rekor başvuru alındı. genç çiftçiler özellikle hayvansal üretim için ilgili il ve ilçe müdürlüklerinin kapısını çaldı.
 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında yapılan ön başvuruların çok kısa bir sürede 370 bine ulaşmış olduğunu açıkladı. Ön başvurusunu gerçekleştiren çiftçilerin 135 bini evraklarını tamamlayarak il veya ilçe müdürlüklerine başvurularını gerçekleştirdi.
 
 
Bakan Çelik konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, 13 Nisan tarihi itibariyle başvuruların alınmaya başladığını bildirerek bu yıl için projeye toplamda 450 milyon bütçe ayrılmış olduğunu ifade etti.
 
Çiftçilierin yoğun ilgi gösterdiği hibe programlarına başvurular 13 Mayıs tarihine kadar ilgili il ve ilçe müdürlüklerine başvurularak gerçekleştirilecek.
 
Genelde hayvansal üretim için yapılan başvuruların yoğunlukta olduğunu söyleyen Bakan Çelik, şehit, gazi, engelli, kadın ve eğitimli genç çiftçilere pozitif ayrımcılık yapıldığını ve başvurular sonrasında Genç Çİftçi Proje Değerlendirme Komisyonları tarafından projelerin değerlendirileceğini ifade etti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol