kapat ikonu

Genç Çiftçi Projesine Uygun Koyun Alımı Başlıyor!

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Genç Çiftçi Projesi kapsamında yeni koyun alımlarının yapılması bekleniyor.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından bir süredir genç çiftçilerin desteklenmesi için çeşitli projeler yapılıyor. Bu projeler kapsamında çiftçilere dağıtılmak üzere koyunlar veriliyor. Yeni dönemde projenin yeniden gündeme getirilmesi için şimdiden çalışmaların başladığı öğrenildi. Genç Çiftçi Projesi kapsamında dağıtılmak üzere yeni koyun alımlarının yapılması bekleniyor.
 
Dağıtılacak olan koyun miktarının şimdilik 13 bin 294 baş koyun olduğu öğrenildi. Farklı ırklarda dağıtım yapılacağı için incelemeler başladı. Alımların yapılması için bir ihale düzenlenecek. Bu ihale ile birlikte gerekli dökümanların ihaleye katılacak kişi ve kurumlar tarafından alınması bekleniyor. TİGEM Ticaret Daire Başkanlığı tarafından bu dökümanların satışı 50 bin lira karşılığında gerçekleştiriliyor.
 
İstekliler bu dönemde teklif edilen toplam tutarın en az yüzde 3'lük bir kısmını geçici teminat olarak sunmak zorundalar. 7 Mayıs saat 14:30 tarihine kadar gerekli evrakların teslime dilmesi gerekiyor. Bu tarihin ardından yapılacak başvurular kabul edilmeyecek. İhalenin gerçekleştirilmesi ve istenilen miktarda koyunun alınmasının ardından ise genç çiftçilerin desteklenmesi için gerekli dağıtımlar yapılacak. Böylece çiftçilik mesleğinin değerlendirilmesi ve ardından hayvan üretimlerinin artırılması amaçlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol