kapat ikonu

Gelecek Yıl Gümüş Altını Geçecek

Kanada merkezli yatırım bankası TD Securities tarafından yapılan açıklamalarda gümüşün 2019 yılında altını geçeceği dile getiriliyor.

Kanada merkezli yatırım bankası TD Securities tarafından yapılan açıklamalarda gümüşün 2019 yılında altını geçeceği dile getiriliyor.
 
Kanada'da hizmet veren yatırım bankası olarak bilinen TD Securities uzmanı olan Bart Melek 2019 yılı yatırımları ve faiz oranları konusunda bazı değerlendirmelerde bulundu. Faiz oranlarının ilerleyen dönemlerde yükselmesinin güçlü dolar etkilerinin devam etmesinin ve zayıf yuan faktörlerinin de etkili olduğu belirtildi.
 
Çin ile ABD arasında meydana gelen küresel ticaret savaşlarının ekonomiye zarar verdiği dile getirilmişti. Küresel ticaret savaşının son zamanlarda ekonomiye daha fazla zarar vereceği yönünde endişeler gündeme gelmeye başladı. Endişelerin artması ile birlikte gümüşün durumdan olumsuz anlamda etkilendiği ortaya kondu.
 
Ünlü ekonomist yapmış olduğu değerlendirmeler sonrasında 'Şuanda piyasalara bakıldığı zaman gümüşün potansiyelinin ciddiye alınmadığını görüyoruz. Ancak küresel ticaret savaşlarının daha olumsuz bir hal almasının ardından 2019 yılında yaşanacak ekonomik gelişmelerle gümüşe olan ilginin artması bekleniyor. Gümüş fiyatları ve gümüşe olan talebin artmasını bekliyoruz' ifadelerini kullandı.
 
2019 yılına bakıldığı zaman küresel ekonomide yüzde 3.5 oranında bir büyümenin gerçekleşmesi bekleniyor. 2019 yılının sonu ile birlikte dolar fiyatlarının da artması bekleniyor. Yakın zamanda altını geçme endişesi duyuluyor.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol