kapat ikonu

Futbolda devler ambalajda tercihini Bursa'dan yana kullandı

Bursa'da 1986'dan bu yana faaliyet gösteren bir matbaa firması, Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden Avrupa futbol devlerinin mağazalarında satışı yapılan ayakkabı, parfüm, saat, anahtarlık gibi ürünlere ve hediyelik eşyaya ambalaj üretimi yapıyor.

1986’dan bu yana Bursa'da faaliyetlerini sürdüren bir matbaa firması, Şampiyonlar Ligi'nde de mücadele eden Liverpool, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Olympique Lyon gibi Avrupa devlerinin mağazalarında satışı yapılan pek çok ürünün ambalajların tedariğini üstleniyor.
 
Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bulunan firma, 5 kıtada 17 ülkeye ürün satıyor. Broşür, kitap, katalog gibi alışıla gelmiş ticari matbaacılığın hâricinde gıda, sağlık, tekstil, mobilya otomotiv ve kozmetik gibi sektörlerde ürün ambalajı üretimine imza atan firma, 2017 yılının sonlarına doğru anlaştığı Avrupa'nın köklü futbol kulüpleriyle de çalışmalarını sürdürüyor.
 
Premier Lig’den Liverpool, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Crystal Palace, Birmingham ve Everton, İskoçya'dan Celtic ve Fransa'dan Olympique Lyon kulüplerinin ürünlerine de ambalaj üreten firma, bu takımların dergi, broşür ve kataloglarını da üretmeyi amaçlıyor.
 
Amerika kıtası dışında her kıtaya ürün gönderiliyor
 
Gazetecilere konu ile ilgili röportaj veren Furkan Ofset Genel Müdürü Mustafa Demir, 1986 yılı itibarıyla ticari matbaacılık ve ambalaj üretimi alanında faaliyet gösterdiklerini ifade ederek, üretimlerinin yüzde 26'sını ihraç ettiklerini bildirdi. Kendilerinden önceki kuşağın çok sağlam bir alt yapısı olan işletme bıraktığını belirten Demir, onlardan aldıkları emaneti daha da yukarıya taşımak adına çalıştıklarını dile getirerek, Amerika kıtası dışında her kıtaya ürün gönderdiklerini açıkladı.
 
‘Fogra’ sertifikası sayesinde Avrupa’daki birçok kapı sonuna kadar aralanıyor
 
Demir, Anadolu'da alanında ilk kalite belgesine sahip olan ilk firma olduklarına işaret ederek, uluslararası akreditelerinin bulunduğunu, bunun yanında 'Fogra' sertifikasına da sahip olduklarını ve bu sertifika sayesinde özellikle Avrupa'ya yapılan ihracatta birçok kapının sonuna kadar aralandığını söyledi.
 
Şampiyonlar Ligi’ndeki diğer kulüplere de ambalaj üretilmesi hedefleniyor
 
Hemen hemen 2 sene evvel birebir yaptıkları girişimlerle Avrupa futbol kulüpleriyle anlaşmaya vardıklarını duyuran Demir, Şampiyonlar Ligi'nde de genellikle mücadele eden İngiltere'den Liverpool, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Crystal Palace, Birmingham ve Everton, Fransa'dan Olympique Lyon, ve İskoçya'dan Celtic takımlarının mağazalarında satışı yapılan parfüm, ayakkabı, anahtarlık, saat, oyuncak ve kol düğmesi tarzında birçok ürüne ve hediyelik eşyaya ambalaj ürettiklerini anlatarak, Şampiyonlar Ligi'ndeki diğer kulüplere de ürün ambalajı üretmeyi hedeflediklerini aktardı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol