kapat ikonu

Flaş haber! Kuveyt Türk de konut kredisinde faiz oranlarını düşürdü

Kamu bankalarının konut kredilerinde faiz oranlarını düşürmesi sonrası, Kuveyt Türk de araç ve konut kredilerinin faiz oranlarında indirime gitti.

  • Kredi
  • 28 Ağustos 2019 13:41
  • Son Güncelleme: 28 Ağustos 2019 13:47

Kamu bankalarının konut kredisinde faizleri yüzde 1’in altına çekmesi sonrası dün de Akbank’tan faiz düşürme hamlesi gelmişti. Bugün de başka bir özel banka olan Kuveyt Türk konut kredisi faizlerini düşürdü. Banka, konut kredisinde kar oranını yüzde 1.29'a çekti.

Konut kredisi faizlerini kaça düşürdü?

Kuveyt Türk, konut finansmanında kâr oranını 1,29'a, araç finansmanında ise 1,39'a düşürdü. Banka kurumsal ve ticari şirketler ile KOBİ'lere yönelik Türk Lirası finansmanında ise tüm vadelerdeki finansman oranlarında 100 baz puanlık indirime gitti.

Kuveyt Türk Katılım Bankası bireylere, işletmelere ve ülke ekonomisine katkı sunmak için finansman oranlarını değiştirdi. Banka bu doğrultuda konut ve araç finansmanlarındaki kâr oranlarını düşürdü, işletmelere yönelik olarak da her vade diliminde indirim gerçekleştirdi.

Araç kredilerinde de indirime gidildi

Bankadan konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, tüm vade seçeneklerinde konut finansmanı kâr oranı 1,29'a, araç finansmanı kâr oranını ise 1,39'a düşürüldü. Sigorta ürünlerini kullanan Kuveyt Türk müşterileri ise konut finansmanında 1,26, araç finansmanında ise 1,36'ya kadar düşürülen kâr oranlarından yararlanabiliyor. Konut finansmanında 120 aya, araç finansmanında ise 60 aya varan vade seçenekleri sunan Kuveyt Türk, bu sayede ev veya araç sahibi olmak isteyen vatandaşların bütçelerine katkı sağlamayı ve reel ekonomiye katkı sunmayı hedefliyor.Özel bir banka konut kredisi faizlerini düşürdüÖzel bir banka konut kredisi faizlerini düşürdü

Bir banka daha konut kredisi faiz politikasını değiştirdiBir banka daha konut kredisi faiz politikasını değiştirdi
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol