kapat ikonu

Fiyatlara gerekirse ayar çekeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Grup Toplantısı'nda, gıda fiyatlarına ayar çekme kararı aldıklarını duyurarak, belediyeler vasıtasıyla bu adımların atılacağını ilan etti.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda, gıda fiyatları ile ilgili çok önemli bir gelişmeyi paylaştı. Gıda fiyatlarına ayar çekme kararı aldıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediyeler eliyle bu adımların atılacağını ifade ederek, bu konulara el atılacağını bildirdi.
 
‘’BU PARLAMENTO BU TARİHÎ KARARI DA ALACAK’’
 
Toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, İş Bankası’nın Hazine'nin malı olacağını kaydederek, bu parlamentonun, bu tarihî kararı da Allah'ın izniyle alacağını vurguladı.
 
KANDİL’DEKİ TERÖR ÖRGÜTÜYLE CHP, İYİ PARTİ, SAADET İŞ TUTUYOR
 
Şimdi Kandil'deki terör örgütüyle iş tutanlarla CHP’nin İYİ Parti’nin, Saadet Partisi’nin iş tuttuğunu iddia eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunların kıyamet alameti olduğunu aktardı.
 
TÜRKİYE 2013’TE IMF DEFTERİNİ KAPATTI
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, son günlerde gündemi sıkça meşgul eden bir konuya da değindi. Türkiye'nin 2013 yılı Mayıs ayında IMF defterini bir daha açmamak üzere kapattığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu tartışmalara da son noktayı koymuş oldu.
 
İŞ BANKASI HAZİNE’NİN MALI OLACAK
 
İş Bankası’nın Hazine'nin malı olacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu parlamentonun, bu tarihî kararı da Allah'ın izniyle alacağını ifade etti.
 
FİYATLARA AYAR ÇEKME KARARI ALINDI
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, biberiydi, çarlistonuydu, patlıcanıydı, domatesiydi; her şeyde, bu fiyatlara gerekirse ayar çekme kararını aldıklarını vurgulayarak, belediyeler vasıtasıyla bu adımların atılacağını iletti.
 
SURİYE’DE HALKIN GELECEĞİNİ KENDİ BELİRLEME HAKKINA SAYGILIYIZ
 
Türkiye’nin Suriye'nin toprak bütünlüğüne de siyasi bütünlüğüne de halkın kendi geleceğini kendi belirleme hakkına da saygılı olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun için yeni anayasa yapımı ve serbest seçimler sürecini samimiyetle desteklediklerini bildirerek, Suriye'deki gelişmelere ilişkin, yaptırım listesi dâhil, hiçbir tehdidin Türkiye’yi bu yoldan geri çeviremeyeceğini vurguladı.
 
VENEZUELA SENİN EYALETİN Mİ?
 
İsim vermeden ABD Başkanı Donald Trump’a "Venezuela senin eyaletin mi?’’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimle iş başına gelmiş bir insana ‘’burayı terk et git’’ denilemeyeceğini anlatarak, seçime dâhi girmemiş olan bir siyasetçiye devlet başkanlığının teslim edilemeyeceğinin altını çizdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, demokraside böyle şeylerin asla olamayacağına dikkati çekerek, Venezuela konusunda kirli planların karşısında duracaklarını ve Nicolas Maduro ile Venezuela halkının destekçisi olacaklarını bir kez daha yineledi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol