kapat ikonu

Fiyatlar Yükselince Online Alışveriş Arttı

Market ve pazarlarda fiyatların giderek artması vatandaşları farklı alternatiflere yöneltti. Bunun üzerine online alışveriş giderek arttı.

Son zamanlarda sebze ve meyve fiyatlarının giderek artması çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. Son dönemlerde pek çok vatandaş bu süreç içerisinde fiyatlardan şikayetçi olduklarını dile getirmişlerdir. Bunun üzerine marketlerde fiyatların son derece yüksek olması vatandaşları online alışveriş yapmaya itti. Bu süreçte sipariş miktarına bakılarak nakliye ve kargo ücretlerinin de alınmamış olması online alışverişin cazibesini bir kez daha ortaya koyuyor.
 
Fiyatlar Yüzde 150 Oranında Arttı
 
500'den fazla sanal market bu noktada devreye girmeye başladı. Sebze ve meyve fiyatlarında meydana gelen artış sonrasında sadece dar gelirliler değil aynı zamanda her gelire sahip olan kişilerin olumsuz anlamda etkilemeye başladı. Online market fiyatlarında da aynı fiyat artışının meydana gelmesi tartışmaları beraberinde getirdi. Eski dönemlerde evden market alışverişi yapan kişi oranının yüzde 10 ile 15 oranında gerçekleştiği düşünülürken şimdilerde bu oranın yüzde 35 seviyelerine kadar çıktığı öğrenildi.
 
Market alışverişlerinin detayları incelendiği zaman son dönemlerde özellikle sebze ve meyve alışverişlerinin arttığı öğrenildi. Markete ve pazara çıkarak en ucuzu bulmak çoğu zaman yorucu olduğu için bu anlamda pek çok kişiyi online alışverişin rahatlığı ve hızı etkilemeye başladı.
 
Siparişin yüksek olması halinde herhangi bir kargo ücretinin de alınmıyor olması ve kişileri taşıma derdinden kurtararak çalışanlar tarafından kişilerin kapısına kadar getirmektedir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol