kapat ikonu

Finansal Okur Yazarlık Artırılacak!

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan yeni bir çalışma sonrasında finansal okur yazarlık seviyelerinin artırılması planlanıyor.

Türkiye Bankalar Birliği tarafından ülkemizde finansal okur yazarlık sisteminin geliştirilmesi ve bilincin artırılması için yeni bir çalışma başlatıldı. Bu çalışma ile birlikte yeni bir internet sitesi açıldı. Bu internet sitesi sayesinde vatandaşların büyük bir kısmının finansal okur yazarlık seviyelerinin artırılması amaçlanıyor. Son yıllarda bankaların önemi ve gerçekleştirdikleri etkinlikler arttı. Ancak finansal anlamda gerçekleştirilen eksiklikler pek çok kişinin belirtildiği gibi verim alamadığını ortaya koyuyor.
 
Türkiye Bankalar Birliği finansal okur yazarlık konusunda ülkemizde son derece büyük bir eksikliğin olduğunu ortaya koydu. Bunun üzerine eksikliklerin giderilmesi için yeni bir internet sitesi açtı. Bu sitede ilk aşamada bankacılık ve finans anlamında uzmanlaşmak isteyenlerin ve bilgi birikimine yenilerini eklemek isteyenlerin yararlanabileceği bir düzenleme yapıldı.
 
Bankacılık Sistemi Tanıtılacak
 
Finansal okur yazarlığın temelinde yer alan bankacılık sektörünün tanıtılması, bu alanda yapılan çalışmaların neler olduğunun öğretilmesi için çeşitli yazılar ve özellikle destekleyici videolar yer alacak. Bankaların işleyişi hakkında bilgi verilecek. Ardından sitede bulunan online eğitim kısmından bankaların kaynak yönetme sistemleri, bankaların ekonomiye katkıları ve riskler hakkında önemli videolara ulaşabileceğiniz belirtiliyor.
 
Finansal okur yazarlık konusunda Türkiye ekonomisi ile dünya ekonomisi hakkında karşılaştırmalı ve eğitici bilgilere yer veriliyor. Bankacılık sektörünü yakından tanımak ve böylece finans sektörü hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilere yönelik son derece eğitici ve doğrulayıcı bir kaynak olduğu ifade ediliyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol