kapat ikonu

Fikirtepe'de ev fiyatları dolarla ölçülecek

Kentsel dönüşüm projeleriyle en çok gündeme gelen semtlerden birisi olan Kadıköy Fikirtepe’de inşaat firmaları arasında çekişmeli bir mücadele baş gösterdi. Fikirtepe'deki ev fiyatlarının dolarla ölçüleceği düşünülüyor.

  • Emlak
  • 01 Mayıs 2016 15:47
  • Son Güncelleme: 03 Mayıs 2016 11:08
Kentsel dönüşüm projeleriyle gündemden düşmeyen Kadıköy Fikirtepe’de rekabet alevlendi. Semtte inşaat firmaları birbirleriyle yarışmaya başladı.
 
Fikirtepe’de 160 milyon dolar yatırımla ‘İstanbul 216’ konut projesini kentsel dönüşüm kapsamında kazandıran Baysaş İnşaat bin 120 birimlik projede 2. etabı da satışa çıkarmış olduğu bilgisini paylaştı.
 
Hürriyet'in haberine göre, Fikirtepe'de kentsel dönüşümle ilgili yaşanan problemlerin aşılmış olduğu konut teslimlerinin 2016 yılı sonu itibariyle gerçekleştirileceğini bildiren Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, “57 yapı adasından 24’ünde tüm hak sahipleri ile anlaşma yapıldı ve inşaat başladı. Bölgede konut alıcısı için seçenek arttı. İnşaat şirketleri için de rekabet güçlendi” şeklinde konuştu.
 

 

“Fikirtepe’de metrekare fiyatı 8-9 bin aralığında olacak”

 
Kadıköy Fikirtepe’deki konutların metrekare fiyatlarının ise 2. etapta 8-9 bin aralığında olacağı bildirildi. Konuyla ilgili görüşleri alınan Aydın, Fikirtepe’deki algının değişmesiyle beraber konut fiyatlarının artış östereceğine dair sinyaller verdi.
 
İBB çalışmalarıyla birlikte değerinin iyiden iyie anlaşılacağı düşünülen Kadıköy Fikirtepe’de firmalar da rekabete girdi. Aydın'ın yaptığı açıklamaya göre, 4 yıl içinde Türkiye'nin en prestijli bölgesi Fikirtepe olacak ve fiyatlar dolar ile ölçülmeye başlanacak.
Hürriyet
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol