kapat ikonu

Fibabank 0,95 faiz oranlı Güzel Evim Konut Kredisi

Fibabanka Güzel Evim Konut Kredisi uzun zamandır ev sahibi olmak isteyen kişilerin hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Hem ev fiyatlarının hem de konut fiyatlarının yüksek olması nedeniyle konut kredisi almaktan başka şansımız kalmıyor.

  • Kredi
  • 03 Mart 2017 12:10
  • Son Güncelleme: 03 Mart 2017 12:12

Banka kredisi alırken çok iyi analiz yapılması gerekiyor. Aksi takdirde emeğinizin önemli bir bölümü boş yere gidecektir. Bazı bankalar müşteri portföyünü geliştirmek için zaman zaman kredi faiz oranlarında indirime gidebiliyor. Bu nedenle konut kredisi almadan önce birkaç farklı bankadan görüş almanız oldukça yararlı olacaktır.

Fibabank Güzel Evim Konut Kredisi avantajları nelerdir?

Fibabanka, konut kredisi faiz oranlarını sabit tutarak, 120 ay vade seçeneği uyguluyor. Yani borcunuz bitene kadar aynı faiz oranını ödersiniz. Kredi ödemeleri ise eşit taksitler halinde gerçekleşir. Aylık kazancınıza göre uygun bir ödeme politikası oluşturabilirsiniz. Sabit faizli konut kredinizi erken kapatmak isterseniz, erken ödenen ana para tutarının yüzde 2’si kadar ceza ödemeniz gerekiyor.

Bu konut kredisi kampanyasında ek bir teminat gösterme zorunluluğunuz bulunmuyor. Satın almaya karar verdiğiniz konut tek başına teminat olmaya yeterli. Normal şartlarda kefil istenmiyor ancak Fibabank’ın kefil isteme hakkı gizli tutuluyor. Fibabanka güzel evim konut kredisi ile bazı ayrıcalıklar elde edebilirsiniz. Mesela Fibabanka Bonus Kredi Kartının ilk yıl aidatı yok. Bu kredi kartı kartı aracılığıyla otomatik fatura, hayat sigortası ve konut sigortası masraflarını ödeyebilirsiniz.

Fibabanka konut kredisi faiz oranları

- 0 ile 60 ay vadeli 500 bin TL değerindeki kredi yüzde 0,95 faiz oranıyla,

- 61 ile 120 ay vadeli 500 bin TL değerindeki kredi yüzde 0,97 faiz oranıyla,

- 0 ile 60 ay vadeli 500 bin ile 750 bin TL değerindeki kredi yüzde 0,99 faiz oranıyla,

- 61 ile 120 ay vadeli 500 bin ile 750 bin TL değerindeki kredi yüzde 1,02 faiz oranıyla alabilirsiniz.

Bunlara ek olarak ekspertiz ücreti, kredi tahsis ücreti, konut sigortası, hayat sigortası ve dosya masrafını ödemeniz gerekiyor. Bu nedenle konut kredisi almadan önce kredinin yıllık toplam maliyetini göz önünde bulundurmalısınız.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol