kapat ikonu

Festival İçin Adana'ya Yoğunluk Başladı!

Adana'da her yıl düzenlenen portakal çiçeği festivali için yerli ve yabancı olmak üzere pek çok turist bölgeye akın etmeye başladılar.

Adana'da geleneksel hale gelen ve 7. kez düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı için şehirde bu yılda büyük hareketliliğin başladığı öğrenildi. Karnavala katılmak isteyen turistlerin otellerde yer kalmadığı için çeşitli alternatifleri karşılaştırdıkları öğrenildi. Normal zamanda apart otel ücretlerinin 100 lira olduğu fiyatlar festivalle birlikte gelen yoğun talebin ardından birden 3 4 katına kadar yükselmeye başladı.
 
Beklenen festival Adana'da dün itibariyle başladı. Bunun üzerine 100 bin yerli ve yabancı turistin bölgeye akın ettikleri öğrenildi. Apart otellerde ise ücretler 3 4 katına kadar yükseldi. Tur şirketlerinin tüm turlarının dolduğu öğrenildi. Merkezde yer kalmadığı için tur şirketleri tarafından Mersin, Hatay ve Osmaniye'de otellere birtakım yönlendirmelerin yapılmasına karar verildi.
 
Şehrin Turizm Gelirleri Arttı
 
7 Nisan tarihi ile birlikte festivalin sona ermesi bekleniyor. Kostümlü grupların da geçiş yapacağı çeşitli kortejler düzenlenecek. Kentte yerli ve yabancı toplam turist sayısının 100 bini bulduğu öğrenildi. Pek çok yeme içme stantları kuruldu. Adana'ya özgü çeşitli lezzetlerin tanıtımı gerçekleştirildi. Bunun ardından kente şimdiye kadar 85 milyon liralık katkının sağlandığı öğrenildi.
 
Gelen turist sayısının kortej gününe kadar biraz daha artması bekleniyor. Otellerde yer kalmadığı için çevre illerde ve otellerde kalan vatandaşlar gün içerisinde Adana'da düzenlenen festivale katılmak için yola çıkıyorlar. Her yıl düzenlenen festivalin bu yıl 7. kez gerçekleştiği ve son derece büyük ilgi ile karşılandığı öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol