kapat ikonu

Farklı Bir Bayram Tatili İçin Nemrut Dağı Seçeneği Sunuluyor!

Bu yıl bayram tatilini farklı seçeneklerle değerlendirmek isteyen vatandaşlara Adıyaman'da yer alan Nemrut Dağı seçeneği sunuluyor.

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde bulunan Nemrut Dağı farklı bir tarihi, kültürel güzelliği çerçevesinde gelen yerli ve yabancı turistleri etkilemeye devam ediyor. UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi'ne alınan bu bölgede farklı bi kültürel tatil yapma seçeneğini değerlendirmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Havaların ısınması ile birlikte Ege ve Akdeniz bölgelerinde deniz tatili yapmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Ancak farklı bir tatil seçeneğini değerlendirmek isteyenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla.
 
Adıyaman Nemrut Dağı aynı zamanda Milli Park alanı olarak kabul gördüğü için korumaya alınmış durumda. Bölgede pek çok eşsiz eser bulunuyor. Bunların yanı sıra yükseklik olarak 2 bin 150 metreyi zorluyor. Bu özelliği ile mitolojik anlamda da 'Güneşin doğuşunun ve batışının en güzel izlendiği yer' olarak biliniyor.
 
Yabancı Turistlerin Akınına Uğruyor
 
Son yıllarda yerli turistlerden daha çok yabancı turistlerin akınına uğradığı ifade ediliyor. Türkiye'den gelen yerli turistlerin yanı sıra Japonya, Avusturya, Rusya, Çin, Romanya gibi pek çok ülkeden ziyaretçi akınına uğradığı ifade ediliyor.
 
Ramazan Bayramı'nda deniz tatili yapmaktan sıkılan ve farklı bir arayış içerisinde bulunan kişilere havalar çok daha fazla ısınmadan Nemrut Dağı turu önerilmektedir. Son yıllarda bölgenin değerinin anlaşılması ve tanıtımının en iyi şekilde yapılması sebebiyle bölgeye gelmek isteyen turist sayısında ciddi bir talep patlamasının yaşandığı ifade edildi. Yatak kapasitesinin az olması nedeniyle gelmek isteyenlerin fırsat bulamaması nedeniyle son zamanlarda yatak kapasitesinin artırılması için çalışmalar yapılıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol