kapat ikonu

Faizsiz ihtiyaç kredisi nasıl alınır?

Piyasaları canlı tutmak için belirli aralıklarla ihtiyaç kredisi veren bazı bankalar bulunmaktadır. Peki faizsiz kredi veren bankalar hangileri, faizsiz kredi kimlere verilir? işte detayları...

  • Kredi
  • 30 Ocak 2017 11:11
  • Son Güncelleme: 30 Ocak 2017 11:14

Ülkemizdeki çeşitli sektörlerin kaybolan hareketliliğini yeniden sağlamak ve alım gücünü arttırmak için pek çok banka ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır.

Çoğu insanın defalarca kullandığı ihtiyaç kredileri, herkesin de bildiği gibi en masum krediler arasında yer alıyor. 50 bin TL’ye kadar verilen bu ihtiyaç kredilerini tatil yapmak, ev eşyası satın almak veya gündelik gereksinimlerinizi karşılamak için kullanabilirsiniz.

Çok düşük faiz imkanı ile sunulan bu ihtiyaç kredileri, bazı müşterilere özel olarak faizsiz bir şekilde sunulmaktadır. Faizsiz ihtiyaç kredisi almak isteyen kişilerin geçmiş dönemlerde bankalar ile sıkıntı yaşamamış ve borcuna sadık olması gerekmektedir. Aksi takdirde banka sicili kötü olan kişiler faizsiz ihtiyaç kredisi alamaz.

Akbank, düşük faizli ihtiyaç kredisi

Yukarıda belirtilen şartları yerine getiren müşteriler, banka şubesine gitmeden internet bankacılığı ya da mobil bankacılık sistemini kullanarak kolayca faizsiz ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir. Bu uygulamadan yararlanmak isteyen kişilerin düzenli olarak işlem yaptığı bankayı kullanması gerekmektedir. Şubeye gitmeye gerek kalmadan ihtiyaç kredisi veren bankaların başında Akbank geliyor. Banka müşterileri, mobil bankacılık uygulamasını kullanarak başvuru işlemini en kısa sürede tamamlayabilir.

Kredi başvuru değerlendirme sürecinin ardından, ihtiyaç kredisi kişilerin hesabına anında yatırılacaktır. Bu gibi kolaylıklar sunmasından dolayı, müşteri potansiyelini her geçen gün üst seviyeye çeken Akbank, diğer bankalara öncülük etmektedir. Dolayısıyla pek çok bankanın bu tür hizmetler sunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Müşterilerin faizsiz olarak kredi kullanabilmeleri sadece belirli dönemlerle sınırlı kalmaktadır. Genel itibarıyla bayram ve yeni yıl öncesinde bu tür kredi paketlerine rastlamak mümkün. Ancak hangi kredi türüne başvuru yaparsanız yapın, ister uzun vadeli, isterseniz de faizsiz kredi imkanından yararlanabilmeniz için, bankalarla aranızın içi olması son derece önemlidir. Çünkü bankalar borcunu gününde ve eksiksiz olarak ödeyen müşterilerle çalışmayı daha çok tercih eder. Bu doğrultuda bankacılık faaliyetlerini aktif bir şekilde kullanan kişilerin bu hususları göz önünde bulundurması gerekmektedir.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol