kapat ikonu

Facebook'un kripto birimi Libra, Bitcoin için tehdit mi?

Facebook blockchain departmanı başkanı Marcus, çıkardıkları para birimi Libra'nın Bitcoin için bir tehdit olmadığını ve ikisini karşılaştırmanın yanlış olduğunu söyledi.

Facebook blockchain departmanı başkanı David Marcus, çıkardıkları kripto para birimi Libra’nın Bitcoin için bir tehdit olmadığını söyledi.

Marcus, Libra'nın Bitcoin'e bir tehdit oluşturmadığını ve Libra ile Bitcoin'in aynı ekosistemde farklı kullanım senaryolarında var olabileceklerini belirtti.

“Libra ve Bitcoin'in aynı kategoride olduğunu düşünmüyorum”

Resmi Twitter hesabından paylaşım yapan Marcus, Libra'nın istikrarlı bir ödeme sistemi olarak oluşturulduğunu, Bitcoin'in ise bir tasarruf aracı veya yatırım varlığı olarak tanımlanabileceğini söyledi. Marcus, şu paylaşımı yaptı:

Birçok kişi Libra ve Bitcoin'i karşılaştırmaya çalışıyor. Ben Libra ve Bitcoin'in aynı kategoride olduğunu düşünmüyorum. Bitcoin bir yatırım varlığıdır. Libra da bir değiş tokuş aracı olarak tasarlandı. Bitcoin'in uzun bir süredir destekçisiyim fakat tamamen farklı amaçlar doğrultusunda.

“Libra iyi bir dijital para ve ödeme sistemidir”

CNBC'de yer alan habere göre Marcus, Libra'nın iyi bir dijital para ve ödeme sistemi olduğunu, Bitcoin'in ise uzun vadeli yatırım aracı olarak tanımlanabileceğini savundu. Libra'nın bir tür yüksek kaliteli dijital para olduğunu söyleyen Marcus, Libra, günlük ödemeler, sınır ötesi ödemeler ve mikro işlemlerde kullanılabilecek harika bir değiş tokuş aracı ve bir tür yüksek kaliteli dijital para olarak tasarlandı dedi.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol