kapat ikonu

Facebook Kurucusunun Çöplerini Satarak Zengin Oldu

Facebook kurucusu Mark Zuckenberg'in eski eşyalarını ve çöplerini satarak zengin olan eski askerin hayatı şaşırttı.

Hava kuvvetlerinden emekli olan eski bir asker olan Jake Orta son zamanlarda büyük miktarlarda paralar kazanmaya başladı. Facebook'un kurucusu olan Mark Zuckerberg'in çöplerinin bulunmuş olduğu değerli eşyaları satarak hayatını kazanmaya başladığı öğrenildi. Eşyalar içerisinde elektronik cihazlarla birlikte tasarım kıyafetlerin de olduğu öğrenildi. Bu ürünleri satışa çıkararak sadece bir haftada kazandığı paranın 300 dolara yaklaştığı ifade edildi.
 
İlginç olay geçtiğimiz günler New York Times gazetesi tarafından ele alındı. Eski asker olan Jake Orta hakkında yeni bir haber hazırlandı. Eski askerin emekli olduktan bir süre sonra tam zamanlı olarak çöp toplamaya başladığı ve bunu bir iş olarak gördüğü ifade edildi.
 
Eski askerin son dönemlerde ünlü Facebook kurucusu olan Zuckerberg'in San Francisco'da bulunan 10 milyar dolar değerindeki malikanesinde bir devlet kurumu içerisinde yaşadığı öğrenildi. küçük bir stüdyo dairesi bulunan bu eski askerin ünlü kurucunun malikanesinin çöplerini toplayarak hayatına devam ettiği ifade edildi.
 
Çöpten çıkarmış olduğu ürünler arasında elektrik süpürgesi, saç kurutma makinesi, kahve makinesi ve ünlü CEO'nun eski kıyafetlerinin de bulunduğu öğrenildi. Ancak tasarım kıyafetler ve henüz çalışır durumda bulunan elektronik aletleri alarak satan eeski askerin sadece bir haftada 300 dolar kazandığı ve bu işi artık tam zamanlı olarak yürütmeye başladığı ifade edildi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol