kapat ikonu

Facebook Blockhain Reklamlarına Yeniden Yer Veriyor!

Daha önce çeşitli şekillerde anlaşmazlık yaşandığı için iptal edilen Blockhain reklamları yeni dönemde Facebook tarafından yeniden kullanılacak.

Facebook daha önce almış olduğu kararlar çerçevesind ekendi platformu içerisinde Blockhain'e yönelik reklamların yasaklanmasına karar verilmişti. Bunun ardından ön onay seçeneğine ihtiyaç duyulmadan yeniden Facebook üzerinden Blockhain haberleri, sektöre dair çeşitli duyurular ve kripto para birimleri hakkında birtakım eğitici içerikler yer almaya başladı. Bu durum karşısında Facebook'un nasıl bir yol izleyeceği ve tam olarak ne yapmak istediği merak konusu haline geldi.
 
Facebook bu konu hakkında tam olarak 2015 yılının Ocak ayında kullanıcıların kripto para birimleri yatırımları hakkında birtakım şüpheye düşürecek ve dolandırıcılığa maruz kaldıkları birtakım durumlar ile karşı karşıya kaldıklarını belirlemişti. Bu mağduriyetin daha olumsuz sonuçlara neden olmasını engellemek için yeni yasaklar ortaya çıktı. Platform üzerinde bu tür reklamların ve içerklerin yayınlanması tamamen yasaklanmıştı.
 
Facebook Yasakları Hafifletti
 
Ancak bunun üzerine şirket yasakları zaman içerisinde hafifletmeye başladı. Son zamanlarda kripto para birimlerine ait olan her türlü reklam ve promosyon içeriğinin güvenlik süzgecinden geçirilmesinin ardından yayınlanabileceği yönünde yeni bir karar alınmıştı.
 
Facebook merak uyandıran süreç hakkında bir açıklama yaptı. Yasaklara rağmen son zamanlarda ortaya çıkan reklamların güvenli bulunduğu için alındığı ifade edildi. Bununla birlikte hala bazı reklamların gösterimi riskli bulunduğu için platform üzerinden engellenmeye devam edecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol