kapat ikonu

Ev Nasıl Alınır Diye Düşünmeyin, Eminevim’e Gelin!

Ev sahibi olabilmek için bankaların sunduğu yüksek faizli kredilere ya da ara ödemelere ihtiyacınız yok. Bankaların uyguladığı yüksek faiz oranları ve başvuru onayları ile canınızı sıkmadan "ev nasıl alınır" diye düşünüyorsanız, Eminevim fırsatlarıyla

  • Emlak
  • 24 Temmuz 2018 12:43

Eminevim’in uyguladığı avantajlı yöntemlerle faizsiz ödemeler gerçekleştirebilir ve hayallerinizdeki eve kavuşabilirsiniz. "Ev nasıl alınır" sorusuna 28 yıllık tecrübesi ile cevap veren Eminevim, farklı şehirlerdeki 101 şubesi ile isteyen herkese ev sahibi olma imkanı sağlıyor. İmece yani “elbirliği sistemi” olarak hayata geçirdikleri ödeme yöntemi ile ev sahibi olmak isteyen kişileri uzun vadelerle ve faizsiz kura sıralamasına tabi tutan sistem, üyeleri gruplara ayırıyor ve grupların sıralamaları noter tarafından belirleniyor.

"Bu yöntemlerle nasıl ev sahibi olunur" sorusunun cevabı ise çok basit. Satın almak istediğiniz evi ve bölgeyi belirledikten sonra benzer özellikte ev almak isteyen kişilerle gruplara ayrılıyorsunuz. Almak istediğiniz ev için bir defalığa mahsus peşinat ödedikten sonra geriye kalan tutarı 80, 100 ya da 120 ay vade ile faizsiz şekilde taksitlendiriyorsunuz. Bu dönemde "Ev nasıl alınır" diye düşünen kişiler ödeme miktarlarını doğrudan kendileri belirleyebiliyor ve düzenli ödenen taksitler bir havuzda biriktiriliyor. Her ay noter huzurunda düzenlenen resmi çekilişlerle ev nasıl alınır diye bekleyen bir aileye başta belirlemiş olduğu konut bedelinin teslimatı yapılıyor. Vade sayıları gruptaki kişi sayılarına göre belirleniyor. Buna göre kurada sizin çıkmanız durumunda, ev almak için size ödenen peşinat, gruptaki kişi sayısına yani vade sayısına bölerek hesaplanıyor. Örneğin, 300 bin TL’lik bir ev için 30 bin TL peşinat ödedikten sonra 120 ay vadeyle aylık 2,250 TL taksit ödenmiş olunuyor. Kişinin ilk sırada kurada çıkması halinde ödemeleri tamamlaması adına taksitler bitene kadar ev ipotek altına alınıyor.

Çekiliş Sistemi İle Nasıl Ev Alınır?


Sabit yardımlı ve düşük taksitli çekiliş sistemi olarak iki farklı yöntemi bulunan Eminevim, "ev nasıl alınır" sorusunu da detaylandırmış oluyor.


Sabit yardımlı çekiliş sistemiyle "ev nasıl alınır" diyorsanız cevabı Eminevim veriyor. Kurada ilk sıralarda çıkan kişilerin taksitleri vade sonuna kadar sabitlenecek şekilde cüzi oranda arttırılıyor. Bu ödeme artışı ile kurada sona kalan kişilere kira yardımı yapılıyor. Bu yöntemle ev almak için daha uzun süre bekleyen katılımcılar evini daha ucuza alma şansına sahip oluyor. Evini erken alan katılımcılar ise sıra bekleme sıkıntısından sıyrılıp kısa sürede evlerine yerleşerek uzun süre kira ödeme sıkıntısından kurtulmuş oluyorlar.

Ev nasıl alınır sorusunun bir diğer cevabı ise düşük taksitli çekiliş sistemi. Bu sistemde kişilere kira yardımı yapılmıyor. Buna istinaden, katılımcıların taksit sayısının yarısını ödemesi halinde daha fazla beklemeden evlerine kavuşabiliyor. Yani ev almak için bekleyen 120 kişilik bir grupta kura çekimi için 60 ay beklemiş kişilere bir sonraki ayda toplu konut ödemesi yapılarak tüm katılımcıların ev sahibi olmasına olanak tanınıyor.

Vade Ortası Sistemiyle Nasıl Ev Sahibi Olunur?


Ev nasıl alınır sorusuna Eminevim bir çözüm daha sunuyor. "Vade sistemi" adını verdiği çözüm yoluyla kişinin bütçesine göre faizsiz ve peşinatsız istediği gayrimenkulü alabilme olanağı tanıyor. Bu sistemde kişiler almak istedikleri evin değerini belirledikten sonra aylık taksit tutarı belirleniyor. Aylık ödeme tutarına göre vade farkını da kişi kendisi belirlemiş oluyor. Ev nasıl alınır sorusunu uzun uzun düşünmek yerine bu ödeme planında bir defalığa mahsus olmak üzere organizasyon ücreti ödeniyor. Bu yöntemle sisteme dahil edilen adaylar ödenecek vadenin yarısına geldiklerinde, istediklerin gayrimenkul tutarının tamamını teslim alarak evlerine kavuşuyor.


Siz de kredisiz ve faizsiz ev nasıl alınır diye düşünüyorsanız, banka işlemleriyle uğraşmadan size en yakın Eminevim ofisini ziyaret edebilirsiniz.


 

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol