kapat ikonu

Ev hanımlarına özel kredi veren bankalar hangileri?

Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok banka yılın belli dönemlerinde ev hanımlarına yönelik kredi kampanyası düzenlemeye devam ediyor. İşte ev hanımlarına özel kredi veren bankalar…

  • Kredi
  • 25 Mart 2017 12:35

Ev hanımları hem ihtiyaçlarını karşılamak hem de düzenli bir hayat kurabilmek için paraya ihtiyaç duyabilir. Ev hanımları normal banka müşterilerine nazaran çok daha uygun koşullar altında kredi alabilir. Ancak taşınmaz mülkü ve hiçbir şekilde geliri olmayan en hanımları bu uygulamadan faydalanamaz.

Düşük faiz oranlı masrafsız ihtiyaç kredisi

Ev hanımlarına ihtiyaç kredisi vere bankalar 2017 yılına da özel kampanyalar düzenlemeye devam ediyor. Ev hanımları aylık gelirinin 12 katına kadar kredi talep edebilir. Bankalar ev hanımlarına çoğu zaman normal müşterilerinden daha düşük faiz oranı ve masrafsız kredi seçeneği sunmaktadır.

Ev hanımları KOSGEB üzerinden kredi alabilir. Bunun için öncelikle İŞ-KUR’a kayıt yaptırıp, daha sonra girişimcilik belgesi alınmış olması gerekiyor. KOSGEB, ilkokul ve lise mezunlarına daha fazla kredi seçeneği sunmakta olup bu işlemlerden yararlanabilmek için sigortalı çalışmamanız gerekir.

Ev hanımlarına düşük faiz, uygun vade seçenekleriyle kredi veren bankalar şu şekilde: Denizbank ihtiyaç kredisi, İş Bankası, Yapı kredi Bankası, ING Bank, Garanti Bankası, Vakıf Bank ve Finans Bank.

Online ihtiyaç kredisi başvuruları başladı

Ev hanımlarının kredi kullanabilmesi için bankanın dikkat ettiği en önemli şart eşinin maaş bordrosudur. Kredi talebi maaş limitine göre değişiklik gösterebilir ve geri ödeme şekli genellikle 20 ay olarak hesaplanır. Ev hanımlarının kredi imkanlarından kolaylıkla faydalanabilmesi için üzerine taşınamaz mal tapusu olması gerekir. Ayrıca kira geliri karşılığında da talep edilen kredi olumlu sonuçlanabilir.

Ev hanımları kredi başvurusunda bulunmadan önce hangi bankanın ne ölçüde faiz oranıyla kredi verdiğini detaylı bir şekilde inceleme altına almalı. Çünkü her bankanın vermiş olduğu faiz oranları farklılık gösterebiliyor. Bilinçsiz bir biçimde yapılan başvurular neticesinde daha yüksek tutarda kredi ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu sebeple gerek internet aracılığıyla gerekse de yüz yüze konuşarak kredi faiz oranları ve ödeme şekli hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol