kapat ikonu

Ev hanımlarına müjde! Destek geliyor

Ev hanımlarına devlet tarafından kazanç elde etmeleri için büyük desteklerin verileceği açıklandı.

Ev hanımlarına devlet tarafından kazanç elde etmeleri için büyük desteklerin verileceği açıklandı.
 
Son dönemlerde yapılan değerlendirmelerde ev hanımlarının herhangi bir kazanç elde etmek için uğraştıkları ancak bu konuda çoğu kez yalnız kaldıkları için durumdan kısa süre içerisinde vazgeçtikleri öğrenildi. Tüm bunların ardından ev hanımlarına devlet tarafından gerekli müjdeler verildi. Ev hanımlarının da ekonomiye katkı sağlamaları ve çalışma hayatı içerisinde yer almaları için gerekli düzenlemelerin gerçekleştirilmesine karar verildi. Bu konudaki gerekli müjdeyi Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi verdi.
 
Ev hanımlarının yapmış oldukları ev yapımı ürünlerin pazarlanması ve satışa çıkarılması için market ve şirketler arasında gerekli görüşmelerin devlet tarafından yapılmasına karar verildi. Böylece görüşmelerin daha fazla ikna edici olmaları bekleniyor. Bunun ardından ev hanımlarının üretim sürecine de maddi açıdan gerekli destekler verilecek. Bu destekler ile birlikte ev hanımlarının da para kazanmak ve kendi ihtiyaçlarını karşılamak konusunda güçlü bir konuma erişmeleri sağlanmış olacak. Pazarlama ve satış aşamasında ev hanımlarından vergilerin alınmayacakları ve tüm vergilerden muaf tutulacakları açıklandı.
 
Bu konuda vergilerin büyük bir yük olduğu düşünüldüğü zaman ev yapımı ürünlerin pazarlanması için gerekli olan desteğin tamamen vergilerden arındırılmasına karar verildi Yakın zamanda bu konudaki çalışmaların tamamlanması planlanırken bir süredir konu hakkında çalışmaların büyük bir titizlikle yürütüldüğü açıklandı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol