kapat ikonu

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri?

Ev hanımları gündelik ihtiyaçlarını karşılamak için banka kredisine ihtiyaç duyabilir. Peki ev hanımları ihtiyaç kredisi alabilir mi? Günümüzde ev hanımlarına kredi veren bankalar yer almaktadır. İşte ev hanımlarına kredi veren bankalar…

  • Kredi
  • 01 Şubat 2017 14:08

Bankalar hiçbir şekilde gelir belgesi talep etmeden ihtiyaç kredisi adı altında ev hanımlarına kredi imkanı sunmaktadır. Kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için mevcut kredi notunuzun iyi seviyelerde olması gerekir. Gelir belgesi olmayan ancak geçmiş dönemlerde bankacılık faaliyetlerini kullanan her vatandaşın mutlaka kredi notu bulunmaktadır.

Örneğin ihtiyaç kredisi kullanmamış olsanız bile adınıza düzenlenmiş kredi kartının bulunması kredi almanız için yeterli olabilir. Olumlu denebilecek seviyede kredi notu bulunan kişilerin bankalarda kredi alabilmesini engelleyecek herhangi bir sebep yok.

Ancak geçmiş dönemlerde bankalar ile iletişiminiz yok ise, olumlu ya da olumsuz anlamda kredi notunuz oluşmaz dolayısıyla bu şartlar altında ihtiyaç kredisi talebiniz geri çevrilir.

Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar

Gelir belgesi olmadan kredi veren bankaların başında Garanti Bankası geliyor. Kredi başvurusunda bulunurken nüfus kağıdınızın olması yeterli olacaktır. İster bankanın resmi web sayfasını kullanarak isterseniz de bizzat şubeye giderek kredi başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi veren bir diğer banka ise Finansbank’tır. Ayrıca Denizbank ve Türk Ekonomi Bankası’da gelir belgesi talep etmeden kredi desteği sağlamaktadır. Hatta Denizbank, 30 bin TL değerindeki krediyi 36 ay vade ile müşterilerin kullanımına sunuyor. Şubeye uğrayarak ya da internet şubelerini kullanarak kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Gelir belgesi olmadan kredi veren bankaları sizler için derledik fakat ihtiyaç kredisi kampanyalarından faydalanmak için mutlaka daha önceki dönemde banka ile çalışmış olmanız gerekir. Çalışmadığınız takdirde sistem üzerinde herhangi bir kredi puanı oluşmuyor. Eğer ki kredi kullanmayı düşünüyorsanız öncelikle kredi puanınızın oluşmasını sağlayın. Ardından kredi başvurusunda bulunun. Kredi puanınızın oluşmasını istiyorsanız kredi kartı veya ihtiyaç kredisi ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz bir şekilde ödemeyi unutmayın. Aksi takdirde olumsuz kredi notuna sahip olacağınızdan dolayı, gelir belgesi olmadan kredi kullanmanız pek mümkün görünmüyor.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol