kapat ikonu

Ev hanımlarına emeklilik müjdesi!

Evde küçük işler yaparak geçimini sağlamak isteyen ev hanımlarına sigortalı olma şansı tanınırken emeklilik imkanlarının da sunulduğu açıklandı.

Evde küçük işler yaparak geçimini sağlamak isteyen ev hanımlarına sigortalı olma şansı tanınırken emeklilik imkanlarının da sunulduğu açıklandı.
 
Ev hanımlarının en büyük hayallerinden birisi emekli olmak olarak ifade ediliyor. Bu süreç içerisinde hükümet desteği ile birlikte emeklilik fırsatı sunulan pek çok imkan geliştirildiği belirlenmiş oldu. Vergi kanunu üzerinde yapılan düzenlemeler ile birlikte ev hanımlarının emekli olmaları için bazı hakların tanındığı ifade edildi.
 
Ev hanımlarının emekli olabilmeleri için bazı küçük detaylara dikkat etmeleri gerekecek. Evde küçük işler yapıyor olmaları en gerekli durumların başında yer alıyor. Küçük üretimler yaparak bunların satışını yapmaları ve para kazanmaları gerekiyor. Hem evde bulunan kadınların ekonomik özgürlüklerinin kazandırılması hem de ekonomiye katkı sağlamaları açısından önemli bir çalışma olarak ifade edilebilir.
 
Ev hanımlarının vergi dairelerine çalışma öncesinde başvurmaları gerekiyor. Vergi mükellefi olmadıklarına dair bir çalışma yapacakları için bildirge dolduracaklar. Nüfus cüzdanı bilgileri ile birlikte sağlık hizmetlerinden de sorunsuz bir şekilde yararlanabilecekler. Kısa bir başvuru sürecinden sonra işlemler tamamlanmış olacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol