kapat ikonu

Euro 50 yıl sonra tarihe karışacak

Düzenlenen bir toplantının ardından Euro'nun gelecekteki durumu hakkında önemli tahminlerin yapılması dikkat çekti.

  • Finans
  • 08 Aralık 2017 09:53
Düzenlenen bir toplantının ardından Euro'nun gelecekteki durumu hakkında önemli tahminlerin yapılması dikkat çekti.
 
Türkiye'de uzun zamandır düzenlenmesi beklenen ve geleneksel hale gelen İnovasyon ve Girişimcilik Haftası ile birlikte önemli konuşmacılara yer verildi. Katılımın yoğun olması dikkat çekerken en çok dikkat çeken konuşmanın ise Bitcoin Kurucu Direktörüne ait olması dikkatlerden kaçmadı. Yapmış olduğu konuşmalarda Bitcoin'in tarihçesi hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.
 
Bitcoin'in bir sanal para birimi olmasına rağmen piyasalarda göstermiş olduğu başarısı son derece dikkat çekiyor. Bunun ardından ilk olarak çalışmanın temellerinin 2009 yılında atıldığı ancak başarılı sonuçlar elde edilemediği öğrenildi. Yıllar içinde yapılan çalışmalar sonrasında şimdilerde piyasalarda yükselen bir güç olarak ifade ediliyor.
 
Yapılan açıklamalarda piyasalarda en yüksek fiyatlara sahip olan ve sürekli olarak yükselişini devam ettiren Euro ele alındı. Ekonomik tahminlere bakıldığı zaman 50 yıl sonra Euro'nun tamamen ortadan kalkması ve yerini Bitcoin gibi sanal para birimlerine bırakması bekleniyor. Bitcoin'in ise bundan yıllar sonra piyasayı ele geçireceği ve pek çok yatırımcıya sahip olacağı öngörüler arasında dikkat çekti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol