kapat ikonu

Et ve Süt Kurumu dondurulmuş tavuk satacak

Et ve Süt Kurumu bir süredir dondurulmuş tavuk satımı için gerekli düzenlemeleri gerçekleştirdiğini açıkladı.

Et ve Süt Kurumu bir süredir dondurulmuş tavuk satımı için gerekli düzenlemeleri gerçekleştirdiğini açıkladı.
 
Et fiyatlarının sürekli olarak artması vatandaşları derinden etkilerken bu süreç içerisinde tavuk fiyatları da giderek artmaya başladı. Kırmızı et alamayan pek çok dar gelirli vatandaş bundan sonra rahatlıkla tavuk eti de tüketememeye başlayınca duruma Et ve Süt Kurumu tarafından el konuldu.
 
Yapılan üretimlerin ardından 750 ton tavuk ile 750 ton tavuk göğsü üretimi gerçekleştirildi. Ardından 325 ton tavuk kanadının üretime geçildiği ifade edildi. Yapılan çalışmaların ardından dondurulmuş usul ile vatandaşlara bu süreç içerisinde satılmasına karar verildi.
 
Et ve Süt Kurumu tarafından tekliflerin alınacağı açıklandı. Ancak teklifler kapalı zarflar içerisinde sunulacak. Bu durum herhangi bir mağduriyetin yaşanmasını engelleyecek. Teklifler incelenirken bu konuda verilecek teminatlarda değerlendirmeye alınacak. Bu süreç içerisinde teminat gösterilememiş olan tekliflerin değerlendirmeye alınmayacağı belirtildi. Et ve Süt Kurumu tarafından verilecek hizmet sonrasında tavuk etinin daha uygun fiyatlara güvenilir kaynaklar üzerinden tüketilmesi için çalışmalar başlatılmış olacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol