kapat ikonu

Et fiyatları hakkında önemli açıklama

Tarım Bakanı Eşref Fakıbaba ucuz et satışı hakkında önemli açıklamalarda bulunu. Ucuz et satışının 6 tondan 10 tona çıkarıldığını belirtti.

Tarım Bakanı Eşref Fakıbaba ucuz et satışı hakkında önemli açıklamalarda bulunu. Ucuz et satışının 6 tondan 10 tona çıkarıldığını belirtti.
 
Tarım Bakanı Eşref Fakıbaba konu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Kırmızı et fiyatlarının her geçen gün biraz daha artmasının ardından vatandaşlar durum hakkında isyan etmişler ve bu süreç içerisinde dar gelirli vatandaşlarında rahatlıkla kırmızı et tüketmeleri için çalışmalar başlatıldı.
 
Artık market zincirlerinde vatandaşlar için uygun fiyatlı kırmızı et satışının başlatılacağı ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde Bim ve A101 gibi market zincirleri ile birlikte gerekli çalışmaların başlatılması planlananlar arasında yer alıyor.
 
Marketlerde başlatılan ucuz kırmızı et çalışmasının bu süreç içerisinde sürekli olarak yenilenmesi amaçlanıyor. Ancak 80 milyon kişiye et vermeyi amaçlamadıkları yönünde önemli bir açıklama yapıldı. Bu açıklama ile birlikte özellikle küçük aile işletmelerinin de desteklenmesi için çalışmalar başlatılacak. 6 milyon tonluk kırmızı et satışının ilginin son derece yoğun olmasından dolayı artırılarak 10 milyon tona kadar çıkarılmasına karar verildi. İlginin yoğun olmasından dolayı hayvancılıkla ilgili yapılan çalışmalar artırılacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol