kapat ikonu

Esnaflarda Kefalet Borç Sorgulama İşlemi Nasıldır?

Devlet tarafından sunulan esnaf kefalet sistemi ile birlikte maddi yönden devlet tarafından desteklenen bankalardan kredi alınabiliyor.

  • Kredi
  • 13 Kasım 2018 17:00
Devlet tarafından sunulan esnaf kefalet sistemi ile birlikte maddi yönden devlet tarafından desteklenen bankalardan kredi alınabiliyor.
 
Esnaf kefalet devlet tarafından tanınan bir hizmettir. Devlet destekli bir sistem olmasından dolayı bankaların devlet ile anlaşmalı olanlarından kredi alınabilir. Esnafların kredi almaları için devlet ile anlaşmalı olan bankalarla yapılacak çalışma sonrasında kişi kendisini maddi açıdan daha rahat hissedebilir.
 
Bir anlamda esnaf kefalet borç sistemi devlet tarafından verilen ve desteklenen bir kredi olarak bilinir. Esnaflar devlet tarafından verilen ve desteklenen bu kredi ile birlikte maddi imkansızlıklarını çözebilir ya da işlerini yoluna koyabilir.
 
Esnaf Kefalet Kredisi Nasıl Alınır?
 
Bu sistem esnaf ve sanatkarlar kooperatifi tarafından desteklenmektedir. Yaklaşık olarak 30 yıl önce kurulan ve esnafın finansmanlarını karşılamayı bekleyen bir devlet kurumu olarak ifade edilmektedir. Bankalardan kredi almak isteyen esnafların maddi anlamda işlemlerini halletmek ve kefil olmak için esnaf kefalet kooperatifi devreye girmektedir.
 
Esnafların işlerini büyütmeleri, maddi açıdan rahatlamaları ya da maddi sıkıntılarını her anlamda çözmeleri için kredi imkanı sağlayan sistemden bahsedilmektedir. Kredi ihtiyacı olan esnafların her şeyden önce borç sorgulaması yapmaları gerekir. Kredi kullanmak için öncelikli olarak esnaf olmak en önemli şarttır. Sicil durumuna da kayıtlı olmak gerekmektedir. Ardından kredi başvurusu yapılır. Kredi başvurusu Halkbank üzerinden yapılmaktadır. Başka bankadan bu tür bir hizmet alınmaz.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol