kapat ikonu

Esnaf Sayısı Giderek Artıyor

Yapılan istatistiklere bakılarak gerçekleştirilen açıklamalar sonrasında her geçen gün esnaf sayısında ciddi bir artışın yaşandığı tespit edildi.

Yapılan istatistiklere bakılarak gerçekleştirilen açıklamalar sonrasında her geçen gün esnaf sayısında ciddi bir artışın yaşandığı tespit edildi.
 
TESK Başkanı Bendevi Palandöken tarafından yapılan açıklamaların ardından son dönemlerde esnaf sayısında ciddi bir artışın yaşandığı tespit edildi. Gerçekleştirilen artışların yapılan istatistikler sonrasında ortaya konulması dikkat çekti. Esnaf sayısının artması bu yönde vatandaşların ilgisini de gözler önüne serdi. Sadece bir aylık istatistiklere bakıldığı zaman 2 bin 315 adet esnafın faaliyete geçtiği ve bununla birlikte esnaf sayısının toplam 1 milyon 689 bini geçtiği öğrenildi.
 
İstatistik rakamların detaylandırıldığı açıklandı. Yapılan detaylandırmalara ve açıklamalara göre son dönemlerde esnaf sayısının en çok arttığı il Muğla olarak belirlendi. Genel bir inceleme yapıldı zaman ise yine Muğla'nın esnaf sayısı açısından son derece zengin olduğu belirlendi. Esnafların bu işe başladıktan sonra sicil kayıtlarının eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekiyor. sicil kaydı tamamlanan esnafların en fazla olduğu il ise İstanbul olarak belirlendi. Ardından sıralamayı Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa çekiyor. Esnafların kazançları düşünüldüğü zaman büyük şehirlerde çok daha iyi hizmet verdikleri belirlendi.
 
Devlet tarafından verilen desteklerin ardından kadınların iş hayatında daha aktif oldukları görüldü. Bunun üzerine kadın esnaf sayısınında son dönemlerde 13 bin 538 kişi arttığı öğrenildi. Vatandaşların yapılan anket sonuçlarına göre kadın esnaflardan alışveriş yapma oranlarının güvenilirlik açısından çok daha fazla olduğunu ortaya koydu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol