kapat ikonu

Ermeni sporcu, Batuhan Akduman'ı öldürmek istedi!

Ermeni dövüşçü Rafael Abrahamyan'ın Türk dövüşçü Batuhan Akduman'ı boğarak öldürmek istemesi tepki çekti.

  • Gündem
  • 07 Ekim 2019 15:22
  • Son Güncelleme: 07 Ekim 2019 15:29

Rusya tarafından gerçekleştirilen bir dövüş organizasyonunda, Ermeni dövüşçü Rafael Abrahamyan, Türk rakibi Batuhan Akduman'ı boğarak öldürme teşebbüsünde bulundu. Ringde adeta gözü dönen Ermeni dövüşçü, Türk rakibi Batuhan’ın üzerine çıkarak, uzun bir süre boğmaya çalıştı. Hakemin araya girmek istemesi ise bir işe yaramadı. Bir süre sonra fenalaşan Batuhan Akduman, dövüş alanında bayıldı. İşte ringde yaşanan ve Türkiye’yi ayağa kaldıran o anlar…

Sosyal medyada yayılan dövüş görüntüleri Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Rafael Abrahamyan isimli Ermeni dövüşçü, Türk dövüşçü Batuhan Akduman'ı boğarak öldürmek istedi.

Ermeni sporcu, Batuhan’ı boğmak istedi

Rafael Abrahamyan ve Batuhan Akduman ikilisi arasında gerçekleşen müsabakada, hakem araya girdi ama fayda vermedi. Adeta çılgına dönen Ermeni dövüşçü, Türk rakibini öldürmek istedi. Uzun süre boğazı sıkılan Türk sporcu baygınlık geçirdi. Sağlık ekipleri, fenalaşan sporcuya müdahale ederken, Rafael Abrahamyan’ın sergilediği rahat tavırlar ise izleyenler öfkelendirdi.

Görüntüler tepki çekti

Alınan bilgilere göre, dövüş Rusya’da yapıldı. Türk ve Ermeni sporcular arasındaki rekabet tüm dünyaca biliniyor. Abrahamyan’ın yaptığı bu hamle ise tüm dünyada öldürmeye teşebbüs olarak yorumlandı. Paylaşım çok sayıda eleştiri alırken Ermeni vatandaşlar bile bu duruma tepki gösterdi.

İlişkili Haberler
Bergüzar Korel'in kardeşi ABD'de temizlikçi olduBergüzar Korel'in kardeşi ABD'de temizlikçi oldu Türkiye-Arnavutluk maçı için nefesler tutuldu!Türkiye-Arnavutluk maçı için nefesler tutuldu!
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol