kapat ikonu

Erken Emeklilik Fırsatını Kaçırmayın

Milyonlarca çalışan tarafından merakla beklenen erken emeklilik şartları açıklandı. Askerlik borçlanması ile emeklilik öne çekmek mümkün.

Milyonlarca çalışan tarafından merakla beklenen erken emeklilik şartları açıklandı. Askerlik borçlanması ile emeklilik öne çekmek mümkün.
 
Erken emekli olabilmek için çeşitli kriterleri göz önünde bulundurmak ve belirli şartları sağlamış olmak gerekiyor. Milyonlarca çalışan daha erken emekli olmak için gün sayarken bu süreçte bazı yöntemler paylaşıldı. Uzmanlar tarafından erken emeklilik şartları arasında erkek çalışanlar için askerlik borçlanması bulunuyor. Askere giden çalışanların bu süreci emeklilik süresiyle bir tutması mümkün olabilir.
 
Kişinin emekli olabilmesi için birtakım şartları yerine getirmesi gerekiyor. Bunlar arasında sigortalılık süresi en önemli kriterler arasında yer alıyor. İlk kez çalışmaya başlayan bir kişi işe başladığı ve sigortasının yapıldığı ilk andan itibaren sigortalılık sürecini başlatmış olacak. Daha sonraki kriterler ise ödenen prim gün sayısı olarak ifade ediliyor.
 
Emekli olabilmek için yapılan hesaplarda bir günlük sigortalı çalışma gününün dahi büyük önem taşıdığı ifade edildi. Sigorta girişi ne kadar erken yaşta başladıysa sonrasında kişinin emekli olma yaşı o kadar erkene çekilebilir. Erkek çalışanlarda askerlik emeklilik borçlanması olarak gösterilebilir. Bu süreçte askerlik borçlanması yapacak olan kişinin prim gün sayısını kendisi ödemesi ve cebinden gerekli ücretleri karşılaması bekleniyor. Bu sayede ilerleyen yıllarda erken emeklilik sisteminden yararlanmaları amaçlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol