kapat ikonu

Erdoğan'ın açıkladığı müjdeler iş dünyasını sevindirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün açıklanan müjdeler, iş dünyasını ciddi anlamda sevindirdi.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuyla paylaşılan müjdelerin iş dünyası için moral olduğunu savundu.
 
ERDOĞAN’IN AÇIKLADIĞI MÜJDELER İŞ DÜNYASI İÇİN MORAL OLDU
 
Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari ücrete uygulanan prim desteğinin 2019'da da süreceğini açıklaması, KOBİ'lerin alacak sigortasından yararlanmasını sağlayacak devlet destekli sistem ile elektrik ve doğal gazda yapılacak indirimin yılın son günlerinde iş dünyası için moral olduğunu söyledi.
 
PRİM DESTEĞİNİN DEVAMI ÖNEMLİ
 
 
 
 
Gürsel Baran, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün yaptığı konuşmasının ardından yazılı bir açıklama yayınladı. Söz konusu açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari ücrete uygulanan prim desteğinin 2019 yılında da devam etmesi kararının, iş ve istihdamın devamlılığı bakımından önem taşıdığına işaret edildi.
 
DOĞAL GAZ VE ELEKTRİK FİYATLARINDA İNDİRİME GİDİLMESİ MEMNUNİYET YARATTI
 
Gürsel Baran, ilk defa işe alınacak işçilerin tüm sigorta ve vergi giderlerinin devlet tarafından karşılanmasının da istihdamın artışında önemli rolü olacağına dikkati çekerek, doğal gaz ve elektrik fiyatlarında yüzde 10 indirime gidilmesinin kamuoyunda büyük memnuniyet yarattığını öne sürdü.
 
İNDİRİMİN KOBİ VE TİCARETHANELERE UYGULANMASI MORALLERİ YÜKSELTECEK
 
Enerji maliyetlerinin işletmeler üzerinde önemli bir yükü oluşturduğunu ve güçlü rekabete engel teşkil ettiğini ifade eden Gürsel Baran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın asgari ücrete uygulanan prim desteğinin 2019'da da devam edeceğini açıklaması, KOBİ'lerin alacak sigortasından faydalanmasını sağlayacak devlet destekli sistem ile elektrik ve doğal gazda yapılacak indirimin, yılın son günlerinde iş dünyası için moral olduğunu yineleyerek, elektrik fiyatlarına uygulanacak yüzde 10 oranındaki indirimin KOBİ ve ticarethanelere de uygulanmasının moralleri daha da yükselteceğini öne sürdü.
 
ALACAK SİGORTASI UZUN ZAMANDIR TALEP EDİLİYORDU
 
Baran, KOBİ'lerin alacak sigortasından yararlanmasını sağlayacak devlet destekli yeni sistemin iş dünyası için önemli olduğunu vurgulayarak, alacak sigortasını iş dünyası olarak uzun zamandır talep ettiklerini kaydetti.
 
REEL SEKTÖR TÜM GÜCÜYLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEK
 
Reel sektörün, desteklerin arttığı, risklerin de en aza indiği ortamda sahip olduğu tüm enerjisini üretime, ticarete ve ihracata yönlendireceğine işaret eden Gürsel Baran, Türkiye ekonomisinin daha da güçlenmesi adına tüm gücüyle çalışmalarına devam edeceğini duyurdu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol