kapat ikonu

Erdoğan'dan stokçulara: Sizi affetmeyeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanlığının, piyasaları kontrol altına almak için yaptığı gayretlerden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, stokçuların affedilmeyeceğini söyledi.

  • Gündem
  • 20 Kasım 2018 16:11
  • Son Güncelleme: 20 Kasım 2018 16:31
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM grup toplantısının ardından milletvekilleriyle yaklaşık 1,5 saat süren görüşmesi sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Geçen aylarda Türkiye’ye ve Türk lirasına yönelik atakların ardından spekülatif bir şekilde yükselen döviz kuruyla birlikte faizlerin de yükseldiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlıkların attığı olumlu adımlarla faizlerin düştüğüne dikkati çekerek, olumlu yansımaların yaşandığını ileri sürdü. Hazine ve Maliye Bakanlığının piyasaları kontrol etme anlamında yaptığı çalışmaların kararlılıkla devam ettiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sebze, meyve, kâğıt ve bu tarz alanlarda stokçuluk yapanların da asla affedilmeyeceğini kaydetti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yapacağı görüşmeye ilişki Cumhur İttifakı konusunda her iki tarafta da bir sorun olmadığını, seçim ittifakı ile ilgili konuların masaya yatırılacağını bildirerek, bu doğrultuda yapılabilecek konuların konuşulacağını duyurdu. Erdoğan, tabanların beklentisine işaret ederek, her iki taraf için de iyi olabilecek bir sonuca varmayı temenni etti.
 
FAİZLERDEKİ DÜŞÜŞÜN OLUMLU YANSIMALARI GÖRÜLÜYOR
 
Yaz aylarında ekonomide yaşanan spekülatif dalgalanmanın ardından son iki ayda Türk lirasının yüzde 20'ye yakın değer kazandığı hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir gazetecinin güncel faiz oranları ile ilgili sorusunu da yanıtladı. Erdoğan, faizlerin düştüğünün altını çizerek, faizlerdeki düşüşün de olumlu yansımasının görüldüğünü aktardı.
 
BAZI SUİSTİMALLER VAR
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanlığının, piyasaları kontrol altına alma gayretini tüm ekipleriyle devam ettirdiğini belirterek, ‘’stokçular’’ konusuna değinerek bazı suiistimallerin olduğunu öne sürdü. Bunların üzerine bakanlıkların kararlılıkla gittiğini, birçok depo baskınlarında nasıl stoklar yapıldığının ortaya çıktığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu uygulamanın kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.
 
STOKÇULARI AFFETMEYECEĞİZ
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda asla taviz verilmeyeceğini kaydederek, bir tarafta halkın temel gıda maddeleri olan sebze ve meyvelerde, diğer tarafta havlu, kâğıt, taharet kâğıtları gibi ürünleri stoklayanların bedelini ödeyeceğini açıklayarak, buna benzer ne varsa hepsinin üzerine gidileceğini ifade etti. Bu konuda bakanlıkların yoğun bir çalışma içinde olduğunu yineleyen Erdoğan, stokçulara da şöyle seslendi: ‘’Sizi asla affetmeyeceğiz. Sonuna kadar ne gerekiyorsa yapmaktan geri kalmayacağız. Cezai müeyyideler, para, öbür taraftan diğer yönleriyle de bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz’’
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol