kapat ikonu

Erdoğan’dan 'McKinsey' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, McKinsey olayı ile ilgili son noktayı koydu: Fikri danışmanlık da alınmayacak…

 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısında danışmanlık hizmetinin alınacağını duyurulduğu ABD’li şirket McKinsey’den fikri danışmanlık hizmetinin de alınmayacağını söyledi.
 
Döviz kurundaki artışlara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu durumun sadece ekonomik sebeplerle izah edilemeyeceğini belirterek spekülatif atakların etkili olduğunu aktardı.
 
‘’HER KRİZ BERABERİNDE BİRÇOK FIRSATI GETİRİR’’
 
Cumhurbaşkanı, her krizin beraberinde birçok fırsatı da getirdiğini ve milleti fırsatçıların insafına terk etmeyeceğini dile getirerek, devlet yönetimi olarak bu krizin üstesinden gelmek için büyük reformları ve köklü değişimleri kısa sürede hayata geçirdiklerini açıkladı.
 
‘’KÜLAHLARI DEĞİŞİRİZ’’
 
Türkiye’nin borcuna sadık bir ülke olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, işin diyet borcuna dönüştürülmesi hâlinde, ‘’Külahları değişiriz’’ uyarısında bulundu.
 
‘’BU KRİZİ FIRSATA ÇEVİRECEK MAHARETE SAHİBİZ’’
 
Erdoğan, kendi ayakları üzerinde yükselen Türkiye’ye hiç kimsenin diz çöktüremeyeceğini belirterek; özel sektörün bu krizi fırsata çevirecek maharete sahip olduğuna inandığını ifade etti.
 
‘’TÜRKİYE YATIRIMA AÇIK’’
 
Türkiye’yi özel kuruluşların boyunduruğu altına girmesine izin vermeyeceğini dile getiren Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin yatırıma, desteğe ve katkıya açık olduğunu dile getirdi.
 
MCKİNSEY İÇİN NOKTAYI KOYDU
 
Cumhurbaşkanı son olarak ABD’li danışmanlık şirketi McKinsey hakkında da bakanlarla konuştuğunu, bunlardan fikri danışmanlık hizmetinin de alınmaması için talimatını verdiğini söyleyerek bu tartışmalara da son noktayı koymuş oldu.
 
‘’KAMU BORCUNUN MİLLÎ GELİRE ORANI EN DÜŞÜK DEVLETLERDENİZ’’
 
Dünyada kamu borcunun millî gelire oranı en düşük devletlerden birinin Türkiye olduğunu ifade eden Erdoğan, Türkiye’nin bu konuda hiçbir sıkıntısı olmadığını dile getirdi.
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol