kapat ikonu

Engellilere müjde! İstihdam oranı artıyor

Çalışma Bakanlığı tarafından hazırlanan verilere göre bu ay sadece 2 bin 545 istihdamın engelliler arasından yapılacağı belirtildi.

Çalışma Bakanlığı tarafından hazırlanan verilere göre bu ay sadece 2 bin 545 istihdamın engelliler arasından yapılacağı belirtildi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından oluşturulan istihdam seferberliği kapsamında son dönemlerde pek çok kişinin istihdam edildiği, işsizlik oranlarının çift haneli rakamlardan tek haneli rakamlara düşürüldüğü ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde yıl sonuna kadar 2 milyon kişinin iş sahibi olması hedeflendi. Yılın yarısına gelindiği zaman hedefin yarısından fazlasının hayata geçirildiği tespit edildi. Bakanlık tarafından yapılan istihdam seferberliği kapsamında engellilere müjde verildi.
 
engelli memur adaylarını mutlu edecek haber paylaşıldı. Çeşitli kurumlarda çalışan engelli memurların tam olarak kadroya geçirilmesine karar verildi. İlk etapta Temmuz ayı içerisinde 2 bin 545 adet engelli memur adayının kadroya geçirilmesine karar verildi. Yapılacak olan memur alımları için tarih verildi. Yapılan açıklamalara göre 12 21 Temmuz tarihleri arasında gerekli tercih işlemleri tamamlanacak. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılacak belirlemelerin ardından memur adayları için yapılacak başvuruların kanunlara ve oluşturulmuş olan mevzuata uygun olmasına karar verildi.
 
ÖSYM tarafından bir tercih kılavuzunun gönderilmesine karar verildi. Bu süreçte gerekli tercihlerin ve seçimlerin ÖSYM'nin resmi internet sayfasından yapılmasına ve gerekli başvuruları kaçırmadan 12 21 Temmuz tarihleri arasında tamamlamaya karar verildi. Çeşitli düzeylerde olmak üzere 2 binin üzerinde engelli memur adayı tam olarak kadroya geçirilecek. Sonraki süreçlerde bu sayının artırılması planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol