kapat ikonu

Enflasyonla topyekûn mücadele programı yarın açıklanacak

Bakan Albayrak, enflasyonla mücadele programının yarın açıklanacağını duyurdu.

  • Gündem
  • 08 Ekim 2018 13:32
  • Son Güncelleme: 08 Ekim 2018 13:41
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, enflasyonla mücadele programının yarın açıklanacağını sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile duyurdu.
 
Twitter’dan yapığı açıklamada, ‘’Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'’ olarak adlandırılan programın yarın açıklanacağını ifade etti.
 
Twitter’dan yaptığı açıklamasında Türkiye Bankalar Birliğinin (TBB) işletmelerin bankalara ve diğer finansal kuruluşlara olan borçlarının vadelendirilmesine ilişkin tavsiye niteliğindeki kararının çok önemli olduğunu ve alınan bu karardan ötürü TBB’ye teşekkürlerini ileten Albayrak, 15 milyon liranın altındaki borçlar, 6 ay ödemesiz, 24 aylık vadeyle yapılandırılacağını, bu kararı alan TBB'ye teşekkür ettiğini, içinden geçtiğimiz sürecin zorluklarına rağmen, tüm paydaşlarla sağlanılan güçlü koordinasyon ve iş birliğiyle zor süreçlerin üstesinden gelindiğini dile getirdi.
 
ENFLASYONLA TOPYEKÛN MÜCADELE PROGRAMI YARIN AÇIKLANACAK
 
Bakan Albayrak, bu açıklamanın yanında geçen günlerde müjdesini verdiği, ‘’Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’’nın da yarın açıklanacağını yine Twitter’dan ilan etti.
 
ENFLASYON RAKAMLARININ ARDINDAN AÇIKLAMIŞTI
 
Geçen hafta çarşamba günü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından eylül ayı enflasyon rakamları açıklanmıştı. TÜİK’ten duyurulan verilere göre eylül ayında enflasyon oranı yüzde 6,30, yıllık enflasyon oranı ise yüzde 24,52 olduğu kaydedilmişti. Enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, katıldığı canlı yayın programında Türkiye’ye karşı yapılan spekülatif hamlelerin ardından döviz kurundaki dalgalanmadan dolayı enflasyon oranlarının böyle olduğu belirtmişti. Bakan Albayrak, Türkiye’nin en zor dönemi atlattığını ve bundan sonra toparlanarak kalkınma eğilimi içerisine girdiğini ifade etmişti. Albayrak, enflasyon oranları için de bu hafta içerisinde ilgili kişiler ile gerekli toplantıların yapılacağını ve en kısa zamanda ‘’Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’’nın açıklanacağını duyurmuştu. Bugün TBB’nin aldığı tavsiye niteliğindeki kararı değerlendiren Bakan Albayrak, ‘’Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’’nın yarın açıklanacağının müjdesini verdi. Öte yandan Bakan Albayrak, geçen günlerde yaptığı açıklamada enflasyon rakamlarının ekim ayından itibaren düşeceğini vurgulamıştı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol