kapat ikonu

Enflasyonla mücadeleye katılan firma sayısı artıyor

Bakanın açıkladığı ‘’Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’’ kapsamında indirim kampanyasına katılan firma sayısı giderek artıyor.

‘’Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’’ sayesinde indirim kampanyasına dâhil olan firma sayısının 500'ü geçtiği öğrenildi.
 
500 AŞKIN FİRMA BAŞVURDU
 
Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında başlatılan indirim kampanyasına katılan firma sayısı 500’ü geçti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ve Bakanlığın koordinesinde yürütülen program dâhillinde ürün ve hizmetlerde yıl sonuna kadar asgari yüzde 10 indirim yapmayı kabul ederek kampanyaya katılan firma sayısı 500'ü geçti.
 
KAMPANYAYA KATILIM KISA SÜREDE YÜKSELDİ
 
Enflasyonla mücadele için "enflasyonlamucadele.org.tr" internet sitesi açılmıştı. Bu kampanyaya katılmak isteyenler de söz konusu siteden başvuru yapabiliyor. İlk açıklandığı 1. Günden itibaren kampanyaya katılan firma sayısı 100’ü geçmişti. Enflasyonla mücadele kampanyasına katıldığını duyuran firma sayısı da artmaya devam ediyor.
 
Perakende ticaretinin önde gelen markalarının da aralarında yer aldığı çok sayıda firma, oda, dernek ve kurum yaptıkları açıklamalarla, ‘’Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’’na desteklerini bildiriyor.
 
THY, KOÇ, DOĞUŞ, ECZACIBAŞI…
 
Aralarında, THY, Koç, Doğuş Grubu, Eczacıbaşı, Sabancı, Yıldız, Boyner, Pegasus, Teknosa, Mediamarkt, Koçtaş, Eti, Ülker, Torku, Pınar, Saray, Suryapı, Vatan Bilgisayar, Sanko, İstikbal, Simit Sarayı, Bellona, Mondi, Çilek ve Vestel gibi köklü kuruluşların da bulunduğu 500'den fazla kuruluş kampanyaya destek açıklaması yaptı.
 
HENÜZ KAYIT YAPTIRMAYANLAR DA DESTEK
 
Henüz "enflasyonlamucadele.org.tr" sitesine kayıt yaptırmayan ancak yaptıkları açıklamaalarla ürünlerinde indirim taahhüdünde bulunan birçok oda, firma ve dernek de bulunuyor.
 
Geçen aylarda Türkiye’ye yönelik başlatılan ve spekülatif bir şekilde dövizde kurunda yaşanan dalgalanmaların ardından Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan eylül ayı enflasyon rakamları, ön görülenin de üstünde çıkmıştı. TÜİK rakamlarının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da katıldığı canlı yayında enflasyonla mücadele için gerekli adımların atılacağının müjdesini vermişti. Geçen günlerde de yine Bakan Albayrak tarafından açıklanan ve bakanlığın koordinesinde ‘’Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’’ açıklanmış, bir sürü dernek, oda, firma da desteklerini ilan ederek yıl sonuna kadar özellik enflasyon sepetinde bulunan ürünlerde asgari yüzde 10 indirim yapacaklarını duyurmuşlardı. Enflasyonla mücadele kampanyasına destek veren firmalar, belirlenen logo ile indirimli fiyatları tüketicinin hizmetine sunuyor. Bunun yanında da açılan siteden enflasyon kampanyasına katılım gerçekleşebiliyor…
 
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol