kapat ikonu

Enflasyonda yeniden tek haneli rakamlara ulaşacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, ekonomide saldırılar olduğunu anımsatarak, enflasyonun biraz yükseldiğini ancak bu yıldan itibaren başlayarak tekrardan aşağıya gideceğini ve tek haneli rakamlara ulaşacağını iddia etti.

  • Gündem
  • 20 Ocak 2019 00:31
  • Son Güncelleme: 20 Ocak 2019 00:32
Gazetecilere konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türk ekonomisine saldırılar olduğunu hatırlatarak, enflasyonun biraz yükseldiğini, ancak bu yıldan itibaren yeniden aşağıya yönlü gideceğini ve tek haneli rakamlara ulaşacağını öne sürdü. Türkiye’nin bazı yıllar üç haneli enflasyonları yaşadığını ve enflasyon canavarı diye bir kavramın oluştuğuna işaret eden Yılmaz, AK Parti’nin o kavramı kaldırdığını ileri sürerek, 31 Mart akşamına kadar bütün hesapları ödetip tek bir hedefe, AK Parti'nin başarısına yoğunlaşacaklarını vurguladı.
 
HÜKÛMETİ ULUSLARARASI GÜÇ ODAKLARI DEĞİL MİLLET BELİRLİYOR
 
Yılmaz, bütün aday adaylarının kendileri için değerli olduğunu ifade ederek, genel merkezde yapılan değerlendirmelerin ardından bu dönem için en uygun adayları belirlemeye çalıştıklarını belirtti. Son 16 sene içerisinde AK Parti'nin Türkiye’de sessiz devrim yaptığını, demokratik standartları artırdığını, vesayetçi demokrasiyi tasfiye ettiğini dile getiren Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi ile eski dönemin kapandığını, şimdi hükûmeti bazı uluslararası güç odaklarının değil, milletin belirlediğini bildirdi.
 
EKONOMİ DÖRT KAT BÜYÜDÜ
 
Yılmaz, hâlâ bir umutla eski günlere dönmek isteyenlerin çabalarının genel seçimde boşa çıktığını söyleyerek, ilk turda milletin Cumhurbaşkanını seçtiğinin altını çizdi. Şimdi eski Türkiye'ye dönmek isteyenlerin son umutlarının kaldığını anlatan Yılmaz, Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’yi zayıflatmak isteyenlerin Türkiye ekonomisine ve istikrarına zarar verme çabası içerisine giriştiklerini ileri sürerek, buna Türkiye’nin ve Türk halkının asla müsaade etmeyeceğini savundu. Yılmaz, ekonomide de hiçbir dönemde olmadığı kadar gelişme sağlandığına işaret ederek, son 16 senenin ortalama büyüme hızının 5,7 olduğunu açıkladı. Ekonominin neredeyse dört kat büyüdüğünü ifade eden Yılmaz, geçen sene enflasyonun biraz yükseldiğini, AK Parti'nin genel performansına bakıldığında ortalama enflasyonun yüzde 9,5 olduğunu aktararak, AK Parti’den önce enflasyonun yüzde 70’in üzerinde seyrettiğini dile getirdi.
 
ENFLASYON BU YILDAN İTİBAREN AŞAĞI DOĞRU İNECEK
 
Yılmaz, AK Parti’nin bunu tek hanelere düşürdüğünü, Türk ekonomisine saldırılar olduğunu belirterek, enflasyonun biraz yükseldiğini ancak bu yıldan itibaren yeniden aşağıya doğru ineceğini ve tek haneli rakamlara gerileyeceğini yineledi. Bazı dönemlerde üç haneli enflasyonların yaşandığını vurgulayan Yılmaz, enflasyon canavarı diye bir kavramın olduğundan bahsederek, AK Parti’nin o kavramı kaldırdığını söyledi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol