kapat ikonu

Enflasyon kampanyasına kuyumculardan destek

Kuyumcular, Enflasyonla Topykûn Mücadele Programı’na destek olmak için işçilik maliyetlerinde yüzde 10 indirim kararı aldı.

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık, dış saldırılarla dalgalanan döviz fiyatları sebebiyle hortlayan enflasyon canavarıyla yapılacak mücadeleye dâhil olduklarını açıkladı. Atayık, yaklaşık 40 bini bulan kuyumcu ailesi olarak işçilik maliyetlerinde yüzde 10 indirim uygulanacağını duyurarak enflasyon kampanyasına desteklerini bildirdi.
 
İstanbul Kuyumcular Odası, yaptığı yazılı açıklama ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın himayesinde başlatılan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na katıldıklarını duyurdu. Başkan Atayık’ın da görüşlerine yer verildiği açıklamada tüm kuyumculara gerekli duyuru ve bilgilendirmelerin yapıldığı bilgisi paylaşıldı.
 
MİLLÎ EKONOMİYE SALDIRILARA KARŞI KENETLENME VURGUSU
 
Vatandaşların Enflasyonla Topyekûn Mücadele afişi ve logosunun olduğu tüm kuyumcu mağazalarından program süresi boyunca indirimli olarak alışveriş yapabileceğini vurgulayan Atayık, millî ekonomiye yönelik toplu ve çok yönlü saldırılara karşı ancak kenetlenerek ve tek yumruk hâlinde mücadele vererek galip gelinebileceğini anlattı.
 
Atayık, sadece devletin, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının değil, tüm sektörlerin, firmaların, STK'ların ve ekonominin en önemli unsuru olan tüketicilerin bu konuyu yeni bir kurtuluş savaşı ruhuyla sahiplenmesi durumunda sonuç alınabileceğini aktararak, kuyumcular sektörü olarak ellerini taşın altına koyduklarını ifade etti.
 
40 BİN KUYUMCU İLE ENFLASYON KAMPANYASINA DESTEK
 
Dış kaynaklı saldırılarla köpürtülerek artan döviz fiyatlarıyla yeniden adeta hortlatılan enflasyon canavarıyla yapılacak mücadeleye katıldıklarını beyan eden Atayık, yaklaşık 40 bin kuyumcu ile işçilik maliyetlerinde en az yüzde 10 indirim yaparak bu kampanyaya destek olduklarını beyan etti.
 
DÖVİZİ FIRSAT BİLİP FİYAT ARTIRANLAR KAYBEDECEK
 
Mustafa Atayık, enflasyonun karamsarlık, işsizlik, yatırımsızlık, ümitsizlik, piyasalardaki döngünün kaybolması ve yokluk olduğu değerlendirmesinde bulunarak, döviz artışlarını fırsat bilerek acımasızca fiyat artışı yapanların da kaybedeceklerini söyledi.
 
‘’ENFLASYONA OSMANLI TODADI VURALIM’’
 
‘’Daha çok üreterek, yatırım yaparak, tasarruf yaparak ve tüketerek başını yeniden kaldıran enflasyon canavarına Osmanlı tokadını hep birlikte vuralım’’ şeklinde benzetme yaparak bu mücadeleye katılma çağrısı yapan Atayık, Türkiye’yi ekonomik açıdan tam anlamıyla bağımsızlığını kazanan, fiyat istikrarını kuran ve bunu on yıllarca devam ettiren dünyanın ilk 10 ülkesi hâline getirmek için çalışması gerektiğine dikkati çekti.
 
Atayık, bu potansiyelin, vatandaşta, yatırımcılarda ve yöneticilerde fazlasıyla olduğunu öne sürerek, en büyük eksiğin de moral ve motivasyon olduğunu belirtti. Birlik olma çağırısı yaparak fiyat artışı yerine fedakârlık konusunda herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini dile getiren Atayık, Türkiye’nin refaha ulaşması adına bunun gerekli olduğundan bahsetti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol