kapat ikonu

Enerji bakanından önemli açıklamalar geldi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak enerji yönetimi hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak enerji yönetimi hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak katılmış olduğu bir toplantı sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Bu süreç içerisinde enerji sektörünün gelmiş olduğu nokta bir kez daha değerlendirilmiş oldu. Zetes Hattat Yerli Kömüre Dönüşüm Protokolü çerçevesinde istihdam hedefleri belirlenmiş oldu.
 
Yapılan çalışma sonrasında 7 bin kişiye yerli istihdamın sağlanması planlanıyor. Sağlanacak rakamın yüksekliği göz önünde bulundurulduğu zaman 7 milyon ton yerli üretimin ortaya çıkarılması amaçlanıyor. Ancak meselenin sadece kömür olmadığının altı çizilmiş oldu. Yerli ve milli kaynakların hayatın içerisinde nasıl uygulanacağı ifade edildi.
 
Türkiye'nin kömür potansiyelinin yoğun olduğu alanlarda çalışmaların başlatılması planlanıyor. Firmaların yoğun bir mesai içerisine girmesi planlanıyor. Mesai kaybetme gibi bir lüksünün olmadığı ifade edilirken değerlendirme yapıldı. İstihdam seferberliği devam ederken bu süreç içerisinde profesyonel bir çalışmanın devam edeceği öğrenildi. Konu hakkında çalışmalar devam ediyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol