kapat ikonu

En uyguna hangi bankalar kredi veriyor?

Kamu bankaları kredi faiz oranlarını düşürdüğünü açıkladı. Peki en uyguna hangi bankalar kredi veriyor? İşte üç kamu bankası tarafından verilen kredinin detayları...

  • Kredi
  • 09 Ekim 2019 16:43
  • Son Güncelleme: 09 Ekim 2019 16:51

Konu sektöründe kötü gidişata dur demek ve konut satışlarının eski günlerine dönmesi için bankalar, peşi peşine konut kredisi kampanyası düzenlemeye başladı. Kamu bankalarının faiz oranlarını yüzde 0,99’a kadar çekmesi, özel bankaları da faiz indirimine itti. Ev sahibi olmak isteyenler ve cazip fiyatlara konut kredisi çekmek isteyenler, bütçelerine en uygun bankaları araştırıyor. Özellikle Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın da aralarında olduğu kamu bankaları konut kredisinde müşterilerine cazip olanaklar sunuyor.

Türkiye’de güvenli bankacılık deyince akla gelen Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın müşterilerine sunduğu konut kredisi kampanyaları şu şekilde:

Ziraat Bankası %0,99 faizli konut kredisi kampanyası

Ziraat Bankası tarafından başlatılan yüzde 0,99 faiz oranlı konut kredilerine başvurabilir ve hemen bir ev sahibi olabilirsiniz. 180 aya kadar vade imkanı tanıyan bankadan kredi çekerken konutun ekspertiz değerinin en fazla yüzde 80’inine kadarını çekebilirsiniz.

Kredi çektiğinizde aldığınız konut üzerine ipotek tesis edilir. Gerekli görülmesi durumunda da ek teminat istenilebilir. Öte yandan Ziraat Bankası, bireysel kredi çeken müşterine hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası fırsatlarını da sunuyor.

Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama aracını kullanarak, bankadan çekilecek kredi türü, kredinin tutarı, ödemenin sıklığı, vadesi, faiz oranlarını seçip kredinizi çekmeden önce planlama yapabilirsiniz. Eğer Ziraat Bankası’ndan 100 bin TL değerinde konut kredisi çekecekseniz ve 180 ay vade düşünüyorsanız aylık taksit tutarı şu şekildedir:Üç kamu bankasından konut kredisi yapılandırma kararıÜç kamu bankasından konut kredisi yapılandırma kararı

Kredi türü: Ziraat Bankası Konut Kredisi

Kredi tutarı: 100 bin TL

Kredi vadesi: 180 ay (maksimum)

Aylık faiz oranı: %0,99

Aylık taksit tutarı: 1192,46 TL

Yıllık maliyet oranı: %12,8055

Ziraat Bankası’nın özel kampanyaları hakkında bilgi almak için şubelere uğrayabilirsiniz. Bankanın konut kredisi başvuru duyurusu internet sitesi üzerinden şu şekilde yapılmıştır:

  • Ziraat Bankası şubeleri,
  • Ziraat Bankası kurumsal web sitesi,
  • Ziraat Mobil Bankacılık uygulaması,
  • Ziraat İnternet Şubesi,
  • Ziraat Bankası ATM’leri,
  • Ziraat Bankası Çağrı Merkezi

Vakıfbank uygun faiz oranlı konut kredisi kampanyası

Vakıfbank Türkiye’nin önde gelen kamu bankaları ve en güvenilir bankaları arasındadır. Diğer kamu bankaları ile eş zamanlı konut kredisi faiz oranlarını düşüren banka, müşterilerine cazip seçenekler sunmaktadır. Vakıfbank tarafından yüzde 0,99 faiz oranları ile sunulan konut kredisi kampanya hesaplaması şu şekilde yapılmaktadır:

Kredi türü: Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi

Kredi tutarı: 100 bin TL

Kredi vadesi: 120 ay

Aylık faiz oranı: %0,99

Aylık taksit tutarı: 1427,78 TL

Yıllık maliyet oranı: %12,8907

Vakıfbank konur kredisi vade seçeneği de maksimum 180 ay olarak belirlenmiştir. Vakıfbank’tan 120 ay vade ile 100 bin TL kredi çekmek isteyen vatandaşların ödeme planı yukarıdaki gibidir.

Halkbank güncel konut kredisi kampanyası

Konut kredisinde faiz oranlarını yüzde 1’in altına çeken diğer bir banka da Halkbank’tır. Emlak sektöründe yaşanan küçülmenin önüne geçmek ve konu piyasasına can vermek amacıyla diğer bankalar gibi Halkbank da kampanya yapmıştır. Halkbank’ın yüzde 0,99 faiz oranlı konut kredisi kampanyasından yararlanmak isteyenlerin yapacakları örnek ödeme şu şekildedir:

Kredi türü: Halkbank Yeni Evim Konut Kredisi

Kredi tutarı: 100 bin TL

Kredi vadesi: 60 ay

Aylık faiz oranı: %0,99

Aylık taksit tutarı: 218,39 TL

Yıllık maliyet oranı: %13.1564

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol