kapat ikonu

En Ucuz Doğalgazı Türkiye Tüketiyor!

Yapılan bir araştırma sonrasında Avrupa ülkeleri ile birlikte incelenen Türkiye'nin en ucuz doğalgazı tükettiği ortaya çıktı.

Yapılan bir araştırma sonrasında Avrupa ülkeleri ile birlikte incelenen Türkiye'nin en ucuz doğalgazı tükettiği ortaya çıktı.
 
Avrupa İstatistik Ofisi tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından son dönemlerde doğalgaz tüketen ülkeler arasında bir inceleme başlatıldığı ifade edildi. Yapılan incelemelerin ardından 2017 yılında konutlarda kullanılan doğalgaz miktarı ve bu süreçte harcanan ücret ele alınmış oldu.
 
Yapılan incelemelerde listenin ilk sırasında en ucuz doğalgaz kullanımı olarak Türkiye yer aldı. Geçen yıl baz alınarak yapılan araştırmalar sonrasında kilovatsaat başına ödenen üretin 3 avro olduğu açıklandı. Listenin ilk sırasında yer alan ülkemizi ise Romanya ve Moldova ile sırbistan ardından ise Bulgaristan izledi.
 
Listede toplam 25 ülkenin olduğu belirlendi. En ucuzların yanı sıra en pahalı tüketimde ise ilk sırayı 11.9 avro ile birlikte İsveç aldı. Ardından İrlanda ile Portekiz listenin devamını sağlayan ülkeler arasında yer aldı. Aynı araştırmanın elektrik üzerinde yapılması sıralamayı değiştirdi. Bu sefer Türkiye'nin liste'de 9.5 avro ile birlikte dördüncü sırada yer aldığı öğrenildi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol