kapat ikonu

En Ucuz Çelik Dolap Nereden Alınır?

Çelik dolapların gerek malzemelerinin kalitesi gerekse kilit sistemlerindeki özel malzemeler dolapların kalitesini artırmaktadır.

  • Advertorial
  • 10 Aralık 2018 17:56
  • Son Güncelleme: 10 Aralık 2018 17:57

En önemli risk malzemeleri kalitesiz kullanmakta olan firmalar nedeni ile zamanla kullanım sonucunda çelik dolabın hareketli parçalarında sarkma ve deformasyon sorunu yaşanmasıdır.

Bu sorun ile karşılaşmamak için satın aldığınız çelik dolapların menteşe takımlarının yeterli kaliteyi sağlaması gerekir. Aksi taktirde uzun kullanımlarda çelik dolaplarda bu sorunu yaşamanız kaçınılmazdır.

Kilit sistemleri opsiyonel olarak seçilebilmekte olup asma kilit uygulamasına imkan sağlayan pek çok dolap bulunmaktadır. Anahtarlı kilit sistemine sahip dolap üretimi de mümkündür. Tabii çelik dolap üretimlerinde kilit tercihi tamamen işyerinin talebine göre farklılık kazanmaktadır. Çelik dolap modeli seçerken fiyata da özellikle dikkat ediyor iseniz en ucuz çelik dolap modelleri özellikle dikkatiniz çekiyor olabilir.

En ucuz çelik dolaplar imalatçılarda

En ucuz çelik dolap modelleri dekoratif görünümüne daha az önem verilen klasik modellerdir. Klasik iki kapaklı ve kilitli çelik dolapların maliyeti daha azdır. Bu modeller kimi zaman spor salonlarında soyunma odalarında kimi zaman ise işletmelerde bulunan soyunma odalarında görülmektedir. Maliyetinin daha düşük olması dolabın özellikle tercih edilmesine neden olur. Ancak bu dolaplar dekoratif görünmedikleri için tasarıma özen gösteren firmalar daha çok yüksek güvenlikli ve Z tipi dolapları tercih etmektedir.

En ucuz soyunma dolabı modellerinde şifreli kilit kullanımı da söz konusu değildir. Tabii özellikle şifreli kilit istenilir ise işletmelerin isteğine uygun dolap üretimi de yapılmaktadır. Ancak şifreli kilitler maliyeti artıracağı için bu çelik dolaplar istediğiniz fiyatlara sahip olmayacaktır. Fakat yine de özel güvenlikle saklanması gereken dosya ya da özel ürünler için şifreli dolapların özellikle tercih edilmesi önerilmektedir. Çelik dolap fiyatları, üretime ve üretimde kullanılan malzemeye göre farklılık göstermektedir. Uygun fiyata alabilmeniz için aracı firmalar yerine imalatçı firmaları tercih etmelisiniz.

Anahtar kaybolma sorununu ortadan kaldıran bu dolaplarda da şifre unutulma sorunu ile karşılaşılabilir. Eğer şifre unutulur ise master şifre yardımı ile dolap anında açılabilmektedir. Bu sayede dolap kapağı kırma ya da anahtar kilidini kırma gibi sorunlar ortadan kaldırılmış olur. Ucuz ama yüksek güvenlikli olan dolaplar sayesinde sorunlarınızı ortadan kaldırabilir ve gerek müşterilerinizin gerek ise çalışanlarınızın güvenlik sorunu olmadan tüm işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlayabilirsiniz.

 

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol