kapat ikonu

En Çok Japonlar Aradı! Türkiye İçin İnanılmaz Sonuç!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy katıldığı bir etkinlik kapsamında sporcular eşliğinde Göbeklitepe turuna karıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy katıldığı bir etkinlik neticesinde son derece heyecanlı olduğunu belirtirken turizm alanında önemli açıklamalarda bulundu. Europa-Orient/ Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi kapsamında Türkiye etabının başlangıcı gerçekleştirildi. Pek çok sporcunun katılmış olduğu etkinlikte Şanlıurfa'nın Göbeklitepe ilçesinde önemli etkinlikler düzenlendi.
 
Ralli aracının şoför koltuğuna oturan bakan bu bölgede sporcularla sohbet etmeyi ihmal etmedi. Sporcuların sorunlarına da yanıt veren ve dinleyen bakan önemli açıklamalarda bulundu. İlçenin önemli bölgeleri ve tarihi hakkında da gezdiği esnada yetkililerden bilgi aldı.
 
Türkiye Turizminde Algılar Değişecek!
 
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy gezinin bitmesinin ardından gazeteciler ile buluşarak öneli açıklamalarda bulundu. Dünyanın dört bir yanından Türkiye'ye seyahat için gelen turist sayısının son derece fazla olduğu ifade edildi. Türkiye'nin reklam ağırlıklı tanıtımından memnun olmadıkları için doğal güzellikleri ile tanıtılmasının son derece önemli olduğunu belirtirken bu tür organizasyonlar ile birlikte gelen ilginin de arttığı ifade ediliyor.
 
Kültür ve Sanat ağırlıklı etkinliklerle tanıtımların yapılmasına dikkat çekilirken bu yıl Japonya'da benzer bir çalışmanın yapılması bekleniyor. Ülkede 2019 Türk Kültür Yılı ilan edilirken özellikle Türkiye konusunda yapılan aramalarda Japonya'nın ilk sıralarda olduğu ifade edildi. Bunun gerçekleştirilmesi için herhangi bir reklam yapılmamasının altı çizildi. Buna rağmen yapılan aramaların yüksekliği ve ardından kültür turizminin etkisini göstermesi izlenilen yolun ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gündeme taşıdı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol