kapat ikonu

"Emlak vergilerine itiraz edebilirsiniz"

Son yıllarda emlak vergilerinin sürekli olarak artması çeşitli şikayetlere neden olurken bu konuda son hafta uyarısı yapılmış oldu.

  • Gündem
  • 26 Temmuz 2017 09:15
  • Son Güncelleme: 26 Temmuz 2017 18:12
Son yıllarda emlak vergilerinin sürekli olarak artması çeşitli şikayetlere neden olurken bu konuda son hafta uyarısı yapılmış oldu.
 
Ünlü Legal Hukuk Bürosu Yönetici Ortağı Mustafa Güneş tarafından yapılan açıklamalar sonrasında emlak vergilerinin son yıllarda hızlı bir şekilde artıyor olması dikkat çekti. Bu konu hakkında yapılabilecekler gündeme gelirken emlak vergilerinin değer artışı aynı zamanda çeşitli tartışmalara da neden olmuşu. Hukuk Bürosu Yöneticisi bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. emlak vergisi değerlerinin sürekli olarak artmasının şikayet edilebilecek ve üzerinde düşünülebilecek bir konu olduğunun altını çizerken bu çerçevede son başvuru ve itiraz tarihinin 31 Temmuz tarihi olduğu da özellikle belirtildi.
 
Geçmiş yıllara bakıldığı zaman emlak vergisi üzerinde yapılan artışların normalden çok daha fazla olduğu ve bu konunun artık fırsat haline getirildiği tespit edilmişti. Bu durumun engellenmesi ve rast gele artışların ortadan kaldırılması için bir anlamda şikayetlerin gerekli olduğunu belirten yetkililer bu konuda itirazlar için gereken sürenin kaçırılmaması konusunda da önemli uyarılarda bulundular. Tarihlerin kaçırılması halinde emlak vergisi ödemelerinin yapılandırma kapsamında belirlenen tarihte ödenmesi ve herhangi bir sorun alınmasının zorlaşması bekleniyor. Emlak vergilerinde meydana gelen artışın haksız bir süreç olduğu özellikle belirtildi.
 
Ev sahiplerinin yapacakları itirazlar sonrasında yetkililer tarafından bu konu hakkında önemli düzenlemelerin yapılabileceği belirtilmiş oldu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol